25 Eylül 2009 10:12

Saraybosna'nın Kalbi Takva'da Kaldı!

13. Saraybosna Film Festivali'nde En İyi Film ve En İyi Kadın Oyuncu ödüllerinin sahibi olduk...

Bu sene Saraybosna Film Festivali'nin bizi yakından ilgilendirdiğini daha önce duyurmuştuk. Birden fazla yerli yapımın yarıştığı festivalin sonuçları da sinemamız açısından son derece sevindirici.Özer Kızıltan'ın Takva filmi festivalde "En İyi Film" seçilerek "Saraybosna'nın Kalbi" ödülünün sahibi oldu. Saadet Işıl Aksoy ise Yumurta filmi ile "En İyi Kadın" Oyuncu ödülünü aldı.Festivalde Saša Petrović, "En İyi Erkek Oyuncu"; Interrogation ise "En İyi Belgesel Ödülü"nün sahibi oldu.Türk Sineması dünya festivallerinde önemli ödüllere ulaşmaya devam ediyor.
Yorumlar
  • takva sağlam senaryosu usta yönetmeni ve tecrübeli kadrosuyla bu ödülü hak etti

  • takva zaten benim favorilerimdendi tebrik ederim.

  • mirkwoodlulegolas arkadaşıma aynen katılıyorum bize yazacak birşey bırakmamış

  • sevindim ya....takva güzel filmdi çünkü=)

  • takva bana kalırsa çok da derinlikli sergilenememiş karakterleri ve klostrofobik otramı ile rahatsız edici bir film.kahramanın neden o durumda olduğu pek de anlatılamıyor, ya da daha ince anlatılabilirdi..ama uluslararası ödül alması sevindirici tabi ki..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir