16 Temmuz 2010 00:00

Şarlo'nun yeni filmi bulundu

'Hırsız Kovalayan' adlı film 96 yıl sonra ortaya çıktı. 'Acemi' Charlie Chaplin filmde 3 dakika görünüyor.

ABD'de Michigan eyaletindeki antika eşya pazarından satın alınan filmin, sessiz sinema çağının İngiliz komedyeni Charlie Chaplin'in 96 yıldır kayıp kalmış, bilinmeyen filmi olduğu anlaşıldı.


Filmin 1889-1977 yılları arasında yaşayan Şarlo'ya ait olduğu, Hırsız Kovalayan isimli filmi alan sinema tarihçisi Paul Gierucki'nin, arkadaşı olan eski film koleksiyoncusu Richard Roberts'a internetten tek kare göndermesiyle ortaya çıktı.


Chaplin, Ford Sterling, Mack Swain ve Edgar Kennedy ile oynadığı filmde, acemilik dönemine ait olduğu için sadece üç dakika gözüküyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir