13 Mayıs 2003 23:41

Saten, Değirmene Baka Baka Kızarır...

20. Torino Film Festivali'nde büyük ödül, genç kadın yönetmen Raja Amari'ye verildi. Geçtiğimiz yıl Temmuz'da Bir Gün adlı kısa metrajıyla dikkatleri üzerine çeken Amari, eğitimini Fransa'da almış bir isim. Edebiyat alanındaki çalışmalarından kısa filme, kısa filmden de uzun metraja geçiş yapan Tunuslu yönetmen (aşağıda), Afrika sinemasının yükselen değerleri arasında gösteriliyor.

Amari'ye Torino'da ödül kazandıran filmi Satin Rouge (Kırmızı Saten), hem ismiyle hem de konusuyla Moulin Rouge'a gönderme yapar gibi: Tehlikede olduğunu düşündüğü kızını kurtarmak için Tunus'un gece yaşamına dalan genç dulun bir kulüpte bizzat çalışmaya başlaması, filmde mizahi dille anlatılıyor.Başrollerini Hiyam Abbas ve Hend El Fahem'in üstlendiği Satin Rouge, Arapça ve Fransızca olarak çekilmiş. Amari'yi daha yüksek bütçeli yapımlara taşıyacağına ise kesin gözüyle bakılmakta...

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir