31 Temmuz 2003 17:09

Satılamayan Oscar

Orson Welles'e ait Oscar heykelciği satılabilecek mi? Kızı Beatrice, hayır diyor!

Efsanevi sinemacı Orson Welles'in ilk filmi Yurttaş Kane ile kazandığı En İyi Senaryo Oscar'ı, New York'taki bir müzayede evinde, 400 bin dolardan başlayan bir fiyata alıcısını bekliyor. Ancak bu satış gerçekleşemeyebilir. Zira yönetmenin kızı Beatrice Welles, babasının anısına gölge düşürecek her girişimi önlemeye kararlı.Akademi'nin teamülleri, Welles'in mirasçısı olan kızına bu tür satışlarda öncelik tanınmasını gerektiriyor. Mahkemeye başvuran Beatrice Welles, eğer kendi lehine bir karar çıkartmayı başarırsa, 1 dolarlık sembolik bir ücret karşılığı heykeli satın alabilecek.Satışı organize eden Christie's Müzayede Evi'nin komserleri, bir karar çıkana dek açık artırmayı ertelemek zorunda kaldılar.Müteveffa babasına tutkuyla bağlı olan Beatrice Welles'in, daha önce de yönetmenin eski sevgilisi Oja Kodor ile bir televizyon kanalı arasındaki anlaşmayı bozdurttuğunu sizlere duyurmuştuk. Bu sayede Welles'in yarım kalan son filmi The Other Side of the Wind'in başkaları tarafından tamamlanarak gösterime sokulmasının önüne geçilmişti.
Yorumlar
  • Evet ya bu haberi gecen hafta duymuş ve cok üzülmüştüm.Haber bunla sınırlı değil beatrice welles kendi oscarınıda satmak istiyormuş, ancak akademi buna karşı cıkmış eger acık arttırma başlatılırsa ödülü akademi 1 dolar karşılığında alacakmış...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir