10 Aralık 2003 13:11

Savaş Çanakkale'den Başlamalı

Troy'un Galasının Çanakkale'de yapılması için girişim başladı!

Bu dönem adından fazlasıyla söz ettiren Troy filminin çekimlerinin bir bölümü Çanakkale'deki Truva Antik Kenti'nde yapılacak. Çanakkale'nin tarihi önemi nedeniyle filmin Galasının da şehirde yapılması isteniyor. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Gala için girişimlere başladı.Washington Büyükelçiliği'ne ve yapımcı şirket Warner Bros yöneticilerine isteklerini ileten Gökhan, bu girişimin ilin tanıtımına da katkı sağlayacağını belirtiyor.Sinemanın her anlamda ülkelerin tanıtımına yaptığı büyük katkının yavaş yavaş ülkemizde de anlaşılması son derece sevindirici. Bu tür girişimlerin sinemamıza da uzun vadede katkıda bulunacağı açıktır. Yakın tarihli bir örnek olarak Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü'nün galasının çekim mekanında yapılmasının önemi apaçık ortada.
Yorumlar
  • Hepsi hayal oldu..Kimse Çanakkaleye gelmedi...:((

  • bizim ülke gelip kim film çeker abi yaaa biz hor görüyolar

  • O iş olmaz Avrupalı gelipte bizim memlekette birşey yapmaz. Adamlar bizi hor görüyor

  • ya çanakkalede nasıl çekecekler ki filmi boş arazi mi var?

  • Heyy! Gala nerde yapıldı bilmiyorum ama (ki sanırım Türkiye'de olmadı), Brad Pitt Çanakkale'ye gelmesi için birçok davet almış ve Ağustos'da Çanakkale'ye gelmeyi kabul etmiş!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir