5 Temmuz 2006 23:46

Savaşa Karşı Açlık

Yıldızlar savaş karşıtı açlık grevine katılıyor...

Amerika'nın Irak'ta sürdürdüğü savaş, ilk günlerden beri bazı Hollywood yıldızlarının tepkisiyle karşılaşıyor. Savaş karşıtı grupların başlattığı açlık grevine de aynı yıldızlardan destek geldi.21 Eylül Özgürlük Günü'ne kadar devam edecek olan açlık grevleri 24 saat sürecek. Bir gün boyunca midelerini dinlendirecek olan yıldızlar ise, muhalif kimlikleri ile bilinen Sean Penn ve Susan Sarandon ile Willie Nelson ve Danny Glover. BBC'nin haberine göre, savaş karşıtı kadın grubu CodePink'in öncülüğünü yaptığı eyleme, aralarında savaşta oğlunu yitiren Cindy Sheehan'ın da bulunduğu 150 kişi Beyaz Saray'ın dışında destek veriyor.
Yorumlar
  • sean penn sanatın yarıştıralamayacak bir olay olduğunu bilen ve bu yüzden oscar törenini ciddiye bile almayan çok değerli bir insan yürekten kutluyorum.

  • Evet o dönemler Sean penn'nin sürdürdüğü politika çok konuşulmuş hatta benimde taktirimi kazanmıştı bu davranışıyla. Bu kararlı davranışını oscar törenindede sürdürmesi benim ayrıca hoşuma gitmişti. Son dönemlerde sanatcılar dünya sorunlarıyla ilgilenmek istiyor ama medya onlarıı reklam yapmakla sucluyor. N ediyelim umarım bu kararlı davranış onlara bir ders olur hem medyaya hemde savaş yanlısı olan ülke cıkarları için insanaların hayatlarını mahveden gelişmiş ülkeler sesimizi duyun...

  • Bu duyarlıklarından dolayı hepsini kutluyorum.Bence tepkiler bbilinçli bir şekilde tüm dünyaya ve adresine ulaştırılabilirse bu kötü gidişe dur denilir ve belki savaşlar bile engellenebilir.Tabii ki daha öncesinde sevginin gücüne inanmamız ve içimizi sevgiyle doldurup,sevgiyle ruhumuzu besleyip eğitmemiz gerekli.

  • Genelde yıldız dendiğinde, gamsız ve ben merkezci melankolik insan tipi akla gelir. Dünyanın kendi eksenlerinde döndüğünü hayal edip dururlar ve ne etliye ne de sütlüye karışırlar, sadece bunları yerler. Ama bu haber; istisnalarında olduğunu bizlere gösteren, gönlünüzü ferahlatan ve her starı aynı kefeye koymamamız gerektiğini hatırlatan, şukela kıvamında sevindirik olmaya bizi meyleder yapıdadır. Bu eylemsellik içine girenlere bol tebriklerdir, dedirten mutlu ve kutlu haberdir.

  • *sean penn ve dıgerlerı gercekten ornek bır davranıs sergılıyorlar tebrıkler umarım ıstedıklerıne ulasabılırler ki maalesef hiç zannetmıyorum*ama yınede kutlamaya deger

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir