25 Eylül 2009 10:12

Savaşlar Bitmez

Blade Runner yönetmeni Ridley Scott, The Forever War ile bilim kurgu sinemasına geri dönüyor!

Joe Haldeman'ın 1974 tarihli The Forever War isimli romanı sinema filmi oluyor. Bilim kurgu projesini, Blade Runner ile türün başyapıtını yaratan Ridley Scott çekecek. Yönetmen söz konusu kitabı 25 yıl önce hayata geçirmek istemiş ama telif hakları nedeniyle amacına ulaşamamıştı. Beklenen gün nihayet geldi!Nebula ve Hugo ödüllerini kazanan kitap savaşın acımasızlığını ve bir askerin trajik hikayesini anlatıyor. Yabancı gezegenlerde savaşan asker dünyaya geri döndüğünde yüzyıllar geçmiş olduğunu ve dünyanın çok değiştiğini fark ediyor. Kitap Türkçe'ye Bitmeyen Savaş adıyla çevrildi. Bilim kurgu okurları kaçırmasın.
Yorumlar
  • Alien ve Blade Runner filmleriyle türe iki muhteşem klasik hediye eden Scott ustanın bilim kurguya dönmesi çok güzel bir haber.Bir ara yönetmenin Huxleyin Cesur Yeni Dünya adlı romanını uyarlayacağı söyleniyordu.Bu romanın konusu güzel.Savaş karşıtı ve ekolojik bir mesaj aktarmakta.Merakla bekliyoruz.

  • güzel kitap çok önceleri ingilizce haliyle okumuştum,filminin çekilmesine sevindim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir