1 Şubat 2014 01:00

Scarlett Johansson'ın bu reklamı tartışma yarattı

Scarlett Johansson'un İsrailli bir firmayla yaptığı reklam anlaşması tartışmaya neden oldu.

Scarlett Johansson'un iyi niyet elçisi olarak görev yaptığı yardım kuruluşu Oxfam, işgal altındaki Batı Şeria'da faaliyet gösteren firmayla anlaştığı için oyuncuya tepkili.

ABD’li oyuncu Scarlett Johansson, reklam kampanyası uğruna yardım kuruluşundaki görevinden ayrıldı. Johansson, 8 yıldır iyi niyet elçisi görevini üstlendiği uluslararası yardım kuruluşu Oxfam'la bağını kesti.

29 yaşındaki oyuncunun, İsrail'in işgali altındaki Batı Şeria'da üretim yapan bir firmayla el sıkışması, Oxfam'la fikir ayrılığına düşmesine neden oldu. Oxfam, Johansson’un reklam kampanyasında yer almasının yardım kuruluşu bünyesindeki rolüyle çeliştiğini açıkladı.

Açıklamada, yerleşim bölgelerinde faaliyet gösteren İsrailli firmaların Filistinlileri daha da yoksullaştırdığına dikkat çekildi. Geri adım atmayan Johansson'sa, Oxfam'daki görevine son verdi.

Johansson, kendisine yönelik eleştirilere de İsrail ve Filistin arasındaki ekonomik işbirliğini desteklediğini söyleyerek dindirmeye çalıştı. Ünlü oyuncu, Oxfam'ın iyi niyet elçisi olarak Hindistan, Sri Lanka ve Kenya'daki açlığa dikkat çekmek yürütülen kampanyalarda yer almıştı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir