16 Şubat 2004 01:04

Scorsese-Hong Kong İlişkileri

Infernal Affairs yeniden yapımı, Martin Scorsese ile anılıyor!

Bugünlerde Bağımsız Filmler Festivali'nde gösterilen Hong Kong filmi Lanetli İlişkiler (Infernal Affairs), gördüğü yoğun ilginin ardından, kısa sürede polisiye klasikleri arasında yerini aldı. Yapımın Hollywood tarafından yeniden çekileceği ise uzun zamandır biliniyor. İşte bu projeyle ilgili bir gelişme oldukça ilginç: Usta yönetmen Martin Scorsese, yapımı yeniden çekmek üzere görüşmelere başladı. "Plan B" kanatları altında uçacak olan proje için kamera önüne geçmesi beklenen oyuncu ise, Brad Pitt'den başkası değil!Andrew Lau Wai-Keung ve Alan Mak Siu-Fai'nin yönettiği Infernal Affairs de, yine uzakdoğu yapımı bir üçlemeden yola çıkılarak çekildi. Yapım, mafya ile polis teşkilatının içiçe geçmiş yapısını anlatıyor. Her iki tarafında köstebekleri eksik değildir. Ve varlıkları anlaşılınca, paralel kurgu ile, tarafların kendi içinde yaşadığı gerilimi izleriz. William Monahan tarafından yazılacak olan senaryonun üçlmeye sadık kalıp kalmayacağı ise henüz belli değil. Son derece nefes kesici bir polisiye olan Lanetli İlişkiler, önümüzdeki hafta da festival çercevesinde izlenebilir. Scorsese'yi "neyin çektiğini" görmek açısından iyi bir fırsat. Eğer anlaşma olursa, bundan sonra ne çekeceğini de görmüş olacaksınız!
Yorumlar
  • hollywood konu bulmakta zorlandığı bu dönemlerde uzakdoğuya el attı, yakında orayı da tüketirler bu sefer de artık iran sinemasına falan girerler. olmaz demeyin adamlar hazıra alışmışlar bir kere!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir