13 Mayıs 2003 23:41

Scorsese'ye Dev Onur Ödülü

Gangs Of New York'la adından söz ettiren usta yönetmen Martin Scorsese, Amerikan Yönetmenler Derneği tarafından ömür boyu başarı ödülüyle onurlandırıldı. Derneğin önceki yıllarda ödüle layık gördüğü isimler arasında ise, Alfred Hitchcock, Stanley Kubrick, Orson Welles gibi isimler bulunor. Böylece başarılı yönetmen, bizzat meslekdaşları tarafından Amerikan Sinemasının gelmiş geçmiş en büyük yönetmenlerinden birisi olarak kabul edildi...Ödül için açıklama yapan yetkili, filmin sadece yönetmenin yaratıcı kişiliğinden ve filmlerinin olağanüstü başarısından kaynaklanmadığının altını çizmiş. Yönetmenin başta Amerikan sineması olmak üzere, dünya sinemasının tarihine dönük araştırmaları ve genç yönetmenlere verdiği destek de seçilmesinde son derece etkili olmuş.
Yorumlar
  • gru kişiye verilmiş bi odül scorsese gibi bir usta daha fazlasını hakediyo tabi bu ödülü hitchcock,kubrick gibi yönetmenlerle paylaşması baska bi gurur duyulacak olayy...

  • O bu ödülü çoktan hak etmişti.

  • herıld yani ne diyos biz Buseneki en iyi yönetmen ödülüyle en iyi film ödülü scorsese nin

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir