21 Temmuz 2005 13:10

Scotty Artık Işınlayamayacak

Atılgan baş mühendisini kaybetti

Uzay Yolu mitolojisi ekranlara veda ederken yıldız gemisi Atılgan da kayıplar vermeye devam ediyor. Associated Press'in bildirdiğine göre 1966'da NBC ekranlarında Uzay Yolu'nun Scotty'si olarak boy göstererek mitolojiye dahil olan James Doohan hayatını kaybetti.Captain Montgomery Scott olarak yıllarca Atılgan'a hizmet eden, Kaptan Kirk'ün ''Scotty, beni ışınla'' sözleriyle hafızalarımıza kazınan ünlü aktör 85 yaşındaydı. Uzun süredir Alzheimer tedavisi gördüğü belirtilen Doohan'ı Uzay Yolu fanları asla unutmayacaktır.
Yorumlar
  • bu adamın Uzay Yolu'nda İskoç aksanı ile bir konuşması vardı ki duyanlar onu William Wallace'ın akrabası sanırdı. Kanadalıdır. Kendisi ayrıca İkinci Dünya Savaşı'nda Kanada Ordusunda çarpışmış ve Normandiya çıkartmasında yaralanmıştır. Uzay Yolu'nun en becerikli ve espirili karakterlerinden biri olan Scotty'i özleyeceğiz.

  • star trek original series'in büyük bir hayrani olarak cidden üzüldüm:( böyle samimi ve iyi bir kadro çok az dizide bir araya gelmistir....

  • herkesin başı sağolsun arkadaşlar çok büyük bir kayıp verdik. şahsen çok üzüldüm

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir