13 Mayıs 2003 23:41

Sean Penn George Bush'u Hizaya Çekmeye Çalışıyor

Ünlü aktör Sean Penn, 56.000 dolar karşılığı Washington Post gazetesine verdiği büyük bir ilanda Bush'a çattı.ABD başkanına açık mektup niteliğindeki ilanda Penn, Irak'a saldırma hazırlığındaki Bush'dan "bombaya bomba, şiddete şiddet, ölüme ölüm" şeklinde süregiden kısırdöngüne bir son vermesini istedi:"Sizden rica ediyorum, iktidarınız utanç ve dehşet ile anılır olmadan önce kurtarın Amerika'yı..."Bush'un diğer milletleri hedef alan "ya bizden yana olursunuz, ya da bizi karşınızda bulursunuz" şeklindeki sözlerini "marjinal, medyayı yönlendirme amaçlı ve korku tellallığı kokan" sıfatlarıyla niteleyen Penn, terörle başetmek adına Amerikalı asker ve sivillerin ölümüne yol açacak şekilde bağımsız bir ülkeye savaş açmanın "gelip geçici bir çözüm" olacağını da ekledi.Bugüne dek 40'ın üzerinde sinema filminde rol almış olan Penn, I Am Sam ve Dead Man Walking ile Oscar'a aday gösterilmişti.
Yorumlar
  • Sean Penn süpersin, insanın sesini bir çok insana duyurabilecek bir poziyona sahip olması ve onu ticari amaçlara alet etmeden (günümüzde neredeyse tüm pop şarkıcılarının yaptığı gibi) bunu insanlık adına bir mesaj vermek için kullanması ne kadar güzel, ne kadar önemli, ne kadar insanca, ne kadar yüce bir davranış... Keşke herkes bu karaktere sahip olabilse...

  • sean penn, susan sarandon, jessica lange ve woody harrelson... duracakları yeri çok iyi biliyorlar... yaptıkları çok önemli... karşı durdukları güç kabus gibi bir şey olsa da sonunda onlar haklı çıkacak.. ne denir ki??

  • Gerçekten helal olsun. Bizim başımızdakilerin söyleyemediğini söylemiş. Geçenlerde Woody Harrelson'da Guardians'a buna benzer bir yazı yazmış. İkisine de helal...

  • Helal olsun bu adama.Saygımı kazanmıştı zaten.Sadee iyi bir aktör değil cesur da demi ?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir