25 Eylül 2009 10:12

Seçkinlik ve Sinema

Yeni Şafak Gazetesi Türkiye'nin en seçkin 10 sinema sitesini belirledi. İşte seçkinler!

Yeni Şafak Gazetesi; "standart sinema sitelerinden alınma birbirinin karbon kopyası basın bültenlerini yayımlamak yerine -en azından sıklıkla- özgün metinlere vermeleri, Türkçeyi lâyıkıyla kullanmaları, hem "güncel bilgi" hem de "arşiv"e dönük olarak ciddi sinemaseverlerin beklentilerini karşılayacak düzeyde görsel ve yazılı malzeme içermeleri, tasarımlarındaki ferahlık, sundukları kullanım kolaylığı ve düzenli olarak güncellenmeleri gibi temel kıstaslardan hareketle" Türkiye'nin en zengin içerikli ve SEÇKİN 10 internet sinema sitesini belirlemiş. Aralarında bizim de çok sevdiğimiz, takip ettiğimiz, sinema sitesi ve bloglar var. Fakat Yeni Şafak, Beyazperde'ye ve hatta en eskiler arasında yer alan diğer sitelere listesinde yer vememiş.Bu durum sanırız şu gerçeği doğuruyor: Beyazperde, karbon kopyası basın bültenleri yayımlıyor, Türkçeyi kötü kullanıyor veya görsel ve yazılı malzeme içermiyor. Yani Yeni Şafak'ın temel kıstaslarına uymuyor. Ya da geriye bir seçenek kalıyor: SEÇKİN değiliz. Doğrudur; sinema sanatının seçkinler için olduğuna inanmıyoruz. Haberi kaynağından okumak için tıklayın!
Yorumlar
  • Bu saçmalığı beyazperdenin yerinde olsam haber bile yapmazdım.Böyle bir liste yapmayı hangi akla hizmet kendilerinde gördüler acaba? Aşırı derecede yanlı yayın yapan bu tarz yayın organlarının hiç bir söylediğine inanmıyorum. Gereksiz bir gazetenin saçmalıkları...

  • Ciddiye alınıp, haberi yapılacak bir bilgi değil.

  • bende o gazeteyi okumam elime bile almam.Türkiyenin en çok, dünyanın 8. en çok okunan Sinema sitesidir.

  • http://sinemuslim.com,adlı siteyi yayımlamasalardı vallaha şaşardım:))))

  • Doğrusu ben,o malum gazeteyi hiç evime sokmam.İktidar yanlısı bir gazete olmasının yanı sıra kökten dinci,siyasal islamcı yazarlara sahip gazetenin en iyi sinema siteleri seçkisi de beni zerre kadar ilgilendirmiyor.Beyazperde.com yetkililerini de ilgilendirmemeli bence,sadece gülüp geçmeli.Beyazperde.com sinema adına Türkiyedeki bir numaralı internet sitesidir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir