22 Temmuz 2010 00:00

Seksi matematik

California Üniverstesi’nde matematik hocası Frenkel, 'matematik' konulu ilk erotik filmin hem senaryosunu yazdı hem de başrolünde oynadı.

Seksi matematik

Filmde sade bir sahne üzerinde bir erkek ve bir kadın kucaklaşıyorlar, sevişiyorlar, adam kadının vücuduna bir bambu divit ile dövme kazıyor, daha sonra da diviti kendi vücuduna saplayıp ölüyor.

Bu 26 dakikalık erotik sanat filminin konusu mu? Matematik!

Senaryonun yazarı ve filmin baş aktörü Edward Frenkel, aynı zamanda California Üniverstesi’nde (Berkeley) matematik hocası. Frenkel, “Hep, matematiğin güzelliğini sergileyecek bir film yapmak isterdim,” diyor. Nihayet yönetmen Reine Graves ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiği rüyası, “Aşkın ve Matematiğin töreleri” (Rites of Love and Math) adlı 26 dakikalık bir film. İlk kez Nisan ayında Paris’te galası yapılan film, daha sonra dünyanın başka yerlerinde film festivallerinde boy gösteriyor.

En Seksi 40 Film


Filmde Frenkel canlandırdığı matematikçi “aşkın formülü”nü keşfediyor. Önce keşfiyle gururlanan matematikçi, bir süre sonra bazı kötü amaçlı kişilerin formülü ele geçirip bir silah olarak kullanmak istediklerini öğreniyor. Onların eline düşmemek için ölümü seçen bilimci, Mariko adlı güzel Japon sevgilisini son kez ziyaret ediyor ve kendini öldürmeden önce formülü dövme halinde kadının vücuduna işliyor.

Frenkel, formülün teorik yüksek enerji fiziğindeki matematiksel cisimler olan instantonlar üzerinde kendi araştırmalarının ürünü olduğunu belirtiyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Haberler

  • Vizyondaki filmler (03 Temmuz Cuma) Vizyondaki filmler (03 Temmuz Cuma)

   Bu hafta vizyona 6 yeni film giriyor. Vizyona giren filmlerden 6'sı da yabancı. Aksiyon, gerilim, korku türündeki filmler yabancı film tutkunlarını sinema salonlarında bekliyor. işte Türkiye sinemalarındaki vizyondaki filmler.

  • Kemal Sunal 15 sene önce bugün aramızdan ayrıldı Kemal Sunal 15 sene önce bugün aramızdan ayrıldı

   Tosun Paşa'dan, Sakar Şakir'e, İnek Şaban'dan, Kapıcı Seyit'e, Mazlum'a, Salako'ya canladırdığı karakterle hafızalarımıza kazınan Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal 15 yıl önce bugün aramızdan ayrıldı. Gülen yüzü ile Türkiye'yi güldüren Kemal Sunal'ı özlem ve saygıyla anıyoruz.

  • Bu hafta hangi filme gitmeli? Bu hafta hangi filme gitmeli?

   Eleştirmenler, vizyona giren filmleri sizin için puanladı.

  • Adile Naşit'in eşi Cemal İnce zor durumda Adile Naşit'in eşi Cemal İnce zor durumda

   Balıkesir’in Edremit ilçesinde özel bir yaşlı bakım evinde yaşayan Adile Naşit’in eşi Cemal İnce, geçirdiği emboli rahatsızlığı sonrası zor günler yaşıyor.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir