21 Temmuz 2010 23:00

Seksi matematik

California Üniverstesi’nde matematik hocası Frenkel, 'matematik' konulu ilk erotik filmin hem senaryosunu yazdı hem de başrolünde oynadı.

Seksi matematik

Filmde sade bir sahne üzerinde bir erkek ve bir kadın kucaklaşıyorlar, sevişiyorlar, adam kadının vücuduna bir bambu divit ile dövme kazıyor, daha sonra da diviti kendi vücuduna saplayıp ölüyor.

Bu 26 dakikalık erotik sanat filminin konusu mu? Matematik!

Senaryonun yazarı ve filmin baş aktörü Edward Frenkel, aynı zamanda California Üniverstesi’nde (Berkeley) matematik hocası. Frenkel, “Hep, matematiğin güzelliğini sergileyecek bir film yapmak isterdim,” diyor. Nihayet yönetmen Reine Graves ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiği rüyası, “Aşkın ve Matematiğin töreleri” (Rites of Love and Math) adlı 26 dakikalık bir film. İlk kez Nisan ayında Paris’te galası yapılan film, daha sonra dünyanın başka yerlerinde film festivallerinde boy gösteriyor.

En Seksi 40 Film


Filmde Frenkel canlandırdığı matematikçi “aşkın formülü”nü keşfediyor. Önce keşfiyle gururlanan matematikçi, bir süre sonra bazı kötü amaçlı kişilerin formülü ele geçirip bir silah olarak kullanmak istediklerini öğreniyor. Onların eline düşmemek için ölümü seçen bilimci, Mariko adlı güzel Japon sevgilisini son kez ziyaret ediyor ve kendini öldürmeden önce formülü dövme halinde kadının vücuduna işliyor.

Frenkel, formülün teorik yüksek enerji fiziğindeki matematiksel cisimler olan instantonlar üzerinde kendi araştırmalarının ürünü olduğunu belirtiyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Haberler

  • Fahriye Evcen ve Burak Özçivit filmlerini kutladı Fahriye Evcen ve Burak Özçivit filmlerini kutladı

   Burak Özçivit ve Fahriye Evcen ilk kez Aşk Sana Benzer film galasında basının karşısına el ele çıkmıştı. Hem Aşk Sana Benzer filminde, hem de gerçek hayatta sevgili olan Fahriye Evcen ve Burak Özçivit filmlerini sevenleriyle kutladı.

  • Ellen DeGeneres'in terleten soruları Ellen DeGeneres'in terleten soruları

   Ellen DeGeneres'in sunduğu programa konuk olan Gwyneth Paltrow, Johnny Depp ve Paul Bettany Ellen'ın soruları karşısında ter döktü.

  • Sinemalarda bu hafta: 7 film vizyonda! Sinemalarda bu hafta: 7 film vizyonda!

   Sinemalarda bu hafta Fahriye Evcen, Burak Özçivit oynadığı Aşk Sana Benzer filminin büyük ses getirmesi bekleniyor.

  • Grinin Elli Tonu hem fragmanıyla, hem de klibiyle nefes kesti Grinin Elli Tonu hem fragmanıyla, hem de klibiyle nefes kesti

   Grinin Elli Tonu 14 Şubat Sevgililer Günü'nde vizyona girecek ama filmi bekleyenler oldukça heyecanlı. Fragmanlarıyla gündemden inmeyen Grinin Elli Tonu filmine, şimdi de filmin müzikleri arasında yer alan The Weeknd'in Earned It şarkısıyla bir klip hazırlandı. Klipteki seksi danslar filmi bekleyenleri daha da sabırsızlandırdı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir