21 Mart 2015 13:18

Selam: Bahara Yolculuk filmine yoğun ilgi

Türk filmleri geçtiğimiz ay olduğu gibi Mart ayında da gişeyi sallamaya devam ediyor. Selam: Bahara Yolculuk gişeyi birinci, Mandıra Filozofu İstanbul ise gişeyi ikinci sırada kapattı. Selam: Bahara Yolculuk filmini 418.557 kişi izledi. Selam: Bahara Yolculuk filminin yönetmen koltuğunda ise Hamdi Alkan oturuyor.

Gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkılarak yazılan Selam: Bahara Yolculuk bu hafta gişeyi birinci sırada bitirdi. Selam: Bahara Yolculuk film konusu ise şöyle: Senaryosu gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkılarak yazılan 'Bahara Yolculuk' filminde, Türkiye’den yola çıkarak Kırgızistan topraklarına uzanan, umut dolu yeni bir hikaye yazmak isteyen gönüllü bir öğretmenin yaşam mücadelesi beyazperdeye taşınıyor.


Bu zorlu mücadelede tanıştığı yeni insanlar, gurbet ve iç içe geçen yaşam öyküleri filme aktarılıyor. 'Bahara Yolculuk' bambaşka insan manzaralarına ev sahipliği apan sımsıcak bir yol filmi.Çekimleri Türkiye'nin yanı sıra Kazakistan ve Kırgızistan'da gerçekleştirilen filmin yönetmenliğini Hamdi Alkan üstlenirken dram türündeki yapımın başrollerinde Aslıhan Güner, Gürol Güngör, Merve Sevi ve Mert Yavuzcan yer alıyor. Filmde rol alan Türk oyunculara Mıktıbek Apazov, Egemberdi Bekboliev, Nazira Aitbekova gibi Kırgız oyuncular da eşlik ediyor. Filmin senaryosu Erkan Çıplak'a, müzikleri ise Yücel Arzen'e ait. Selam Bahara Yolculuk’un yapımcısı Haluk Örgün, filmin başarısı ve gördüğü ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi. “Vizyon öncesi ‘Selam Bahara Yolculuk’un, 2015 yılının en beğenilen filmlerinden biri olacağını düşünüyorduk.” diyen Örgün, “İzleyiciler de bu düşüncemizde bizi yanıltmadı. Tüm film ekibine ve oyuncularımıza da gösterdikleri büyük özveri için teşekkür ediyorum.” dedi. Örgün, “Dünyanın tüm çocuklarını evlatları bilmiş, gittikleri her yeri vatan kabul etmiş, hayatlarını bir valize sığdırabilenlerin ‘mefkure muhacirleri’nin hayatlarına, filme giderek ortak olan tüm izleyicilere teşekkürlerimi sunuyorum. Görev yaptıkları ülkelerin güzellik ve zorluklarını anlatırken gözleri parıldayan, öğrencilerinden bahsederken gözyaşlarına boğulup onları usta bir hatip gibi anlatan bu öğretmenlere ‘İsminiz nedir?’ diye sorulduğunda, büyük bir mahcubiyetle başlarını öne eğip, isimlerini söylemek istemeyenlerin hikâyesinin filmine ilk hafta gösterilen bu ilgi, Anadolu insanının öğretmenlerine sahip çıktığının bir göstergesidir.” ifadelerini kullandı.


Haftasonu en çok izlenen Selam: Bahara Yolculuk filmini 418.557 seyirci, ikinci en çok izlenen Mandıra Filozofu İstanbul'u 191.143 seyirci izledi. İlk haftasında olan bir başka film Sindirella'yı izlemek için 88.174 seyirci sinema salonlarındaydı.

Geçen haftanın en çok izlenen filmi Çarşı Pazar 3. haftasında gerileyerek 86.215 seyirci ile dördüncü sırada yer aldı. 8 Saniye 59.485 seyirci ile beşinci, bu hafta vizyona giren Kingsman: Gizli Servis 58.983 seyirci ile altıncı sırada kendine yer buldu. Mert Fırat ve Melisa Sözen'li Bir Varmış Bir Yokmuş ikinci haftasında 42.284 seyirciye ulaşarak listenin yedincisi oldu. Bir başka Türk filmi Bana Adını Sor ilk haftasında 41.825 bilet kesimi ile sekizinci, yine ilk haftasında bir film olan Sevimli Ejderha: Kokonat 25.900 ve korku filmi Lazarus Etkisi 14.823 seyirci ile listeyi dokuz ve onuncu kapattı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir