25 Eylül 2009 10:12

Semum Yubari'de

Japonya'daki Yubari Fantastik Film Festivali'nde özel gösterimi yapılan Semum'a yoğun ilgi vardı...

D@bbe filminde de imzası bulunan Hasan Karacadağ'ın yazıp yönettiği Türk korku filmi Semum'a Japon izleyicisi büyük ilgi gösterdi. Geçtiğimiz gün dünyadaki önemli festivallerden biri olarak bilinen Japonya'daki Yubari Fantastik Film Festivali'nde özel gösterimi yapılan Semum'a yoğun ilgi vardı. Japonca altyazılı olarak gösterilen Semum'a Uluslararası basından da yoğun ilgi olduğu görüldü. Semum filminde Japon ve Türk kültürünün korku sineması çatısı altında ilginç bir şekilde buluştuğunu belirten festival yetkilileri, Türk korku sinemasının çok dikkat çekici bir tarz ürettiğini basına duyurarak, filmi gösterme nedenlerini Hasan Karacadağ'ın yenilikçi vizyonu olarak açıkladılar.
Yorumlar
  • japonlarin semumda buldugu yakinlasma bence gayet nomal, japonyada bulundugum surede ezoterik kulturlerinde, turklerde de gorulen bazi hususlar var. Sonuc itibariyle sevindirici bir husus sinema acisindan.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir