11 Ekim 2010 00:00

Senarist tartışmasında son nokta

New York'ta Beş Minare'nin senaryosunun kime ait olduğu tartışmalarına son noktayı Mustafa Sandal koydu.

New York’ta Beş Minare” filmi daha vizyona girmeden ciddi bir tartışmaya konu oldu. Filmin senaryosunun Mahsun Kırmızıgül’e değil Sinan Çetin’e ait olduğu iddiası ortalığı karıştırdı.

Kırmızıgül çıkan haberler üzerine bir açıklama yaptı; senaryonun kendisine ait olduğunu , sadece “New York’ta Beş Minare”nin isim hakkını aldığını ve bunun için de gereken ücreti ödediğini söyledi. Ama bu sözler tartışmaları bitirmeye yetmedi.

Ve son söz, filmin başrol oyuncusu Mustafa Sandal’dan geldi: “Bildiğim kadarıyla Sinan Çetin’in sadece filmin ismiyle alakası var. Yani 5 Kasım’da vizyona girecek filmde onun senaryosundan tek bir satır dahi yok. Senaryoyu kesinlikle Mahsun yazdı!” Bu projenin 11-12 yıl öncesine dayandığını da belirten Sandal, sözlerine şöyle devam etti: “Bunca zaman içinde bu projeden kimler geldi kimler geçti. Hatta 10 yıl önce bir toplantıda Ali Kırca bile vardı.”

Yorumlar
  • gösterime girer girmez hemen gidiyorum, oskara aday bile olabilir

  • eğer ki reklamı bolsa herhangi bir şeyin balon çıkar kesinlikle new yorkta çekildi hollywood yapımı zannetmeyin bir tüek filmi ne kadar iyi olabilir

  • Kimseyi bilmem ama bence bu 5 minare filmi efsane bir türk yapıt olacak diye düşünüyorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir