25 Eylül 2009 10:12

Senaryo Öğrenmek İster misiniz?

Senaryo Yazarları Derneği (Sender) Yavuz Turgul, Macit Koper, Fatih Özgüven ve Ezel Akay ile derslere başlıyor...

Senaryo Yazarları Derneği'nin (Sender) hazırladığı seminer formatındaki programın ilk dönemi 4 Kasım'da başlayacak ve altı hafta boyunca her pazar saat 11 ile 14.15 arasında gerçekleşecek. Beyoğlu Yeşilçam Sineması'nda yapılacak seminerlerde ustalar, senaryo yazımının yöntemini kendi birikimlerinden yola çıkarak anlatacaklar. Programa senaryo öğrenmek isteyen herkes başvurabilecek. Katılımcılar, Yavuz Turgul'dan 'Temel senaryo bilgileri ve dramatik yapı', Nilgün Öneş'ten  'Televizyon için proje oluşturmak ve senaryoya ön hazırlık', Gaye Boralıoğlu'dan 'Sinema ya da televizyon için bir hikâye yaratmak', Fatih Özgüven'den 'Diyalog', Ezel Akay'dan 'Yönetmen gözüyle senaryo' ve Macit Koper'den  'Oyuncu gözüyle senaryo' gibi birbirini tamamlayan konularda senaryo yazarlığının ve sinemanın ustalarından bilgi alma şansını yakalayacaklar. Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

   Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

  • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

   İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

  • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

  • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

   Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir