13 Nisan 2016 08:00

Senenin en iddialı korku filmlerinden biri

Evolution 3 Haziran'da vizyonda.

Geçtiğimiz cuma günü Türkiye'de vizyona giren Goodnight Mommy (Ölümcül Oyun) konusu ve atmosferi itibariyle izleyiciler ve eleştirmenlerin son dönemin dikkat çekici bir korku-gerilim örneği olarak nitelediği bir yapım.

2014 Avusturya yapımı Goodnight Mommy'nin fragmanı geçtiğimiz yıl bir anda popüler olmuş ve filmin yılın en korkutucu filmlerinden biri olacağı beklentisi oluşmuştu. Film, Kuzey Amerika'da 1.1 milyon dolarlık bir hasılat elde etmişti. Mevzu Amerika olduğunda bu durum, pek meşhur olmayan bir Avrupa yapımı için gayet başarılı bir başlangıç sayılabilir.Şu sıralar yine konusu ve atmosferi itibariyle Goodnight Mommy'yi hatırlatan bir Avrupa filminin fragmanı da oldukça ilgi görüyor. Fransız yönetmen Lucile Hadzihalilovic imzasını taşıyan Fransa, Belçika, İspanya ortak yapımı Evolution (Evrim) filminin fragmanı reklam kokan Amerikan korku filmlerinin fragmanlarının aksine seyirci üzerinde çok daha derin etkiler bırakıyor. 90 saniyeden az bir sürenin içerisinde izleyicinin içine işleyen gerilim, filmin vizyonunu hem tedirgin hem de sabırsız bir ruh hali içinde beklemeye mecbur kılıyor.Filmin yayınlanan resmi özeti izleyicinin ilgisini daha da arttırıyor: "10 yaşındaki Nicolas, sadece kadınlar ve çocukların yaşadığı ücra bir adadaki yerleşim yerinde annesiyle yaşamaktadır. Okyanus manzaralı bir hastenede bütün çocuklar gizemli tedavilere maruz kalmaktadır. Etrafında neler olup bittiğini sorgulayan tek kişi Nicolas'tır. Annesinin ona yalan söylediğini hissetmektedir ve annesiyle diğer kadınların gece kumsalda ne yaptığını öğrenemeye kararlıdır. Öğrendiği şey onu çaresizce içine çeken kabusun başlangıcıdır."

Goodnigh Mommy'de olduğu gibi Evolution da anne-oğul arasındaki güven ilişkisini inceliyor. Bu kopmaz bağ arasındaki belirsizlik ise seyirci için gerilimi artıran en büyük öğeyi meydana getiriyor. Evolution, İngiltere'de mayıs ayında beyazperdeyle buluşacak. ABD'de ise bu yıl içinde vizyona gireceği kesin ancak tarihi tam olarak belli değil. Film, Türkiye'de ise 3 Haziran 2016'da beyazperdedeki yerini alacak.

İşte filmin fragmanı:AHMET TOĞAÇ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir