23 Ağustos 2011 00:00

'Şener Şen'in izinden gidiyorum'

Cem Davran, derdi olan filmlerde oynamayı tercih ettiğini ve Şener Şen'in izinden gittiğini söylüyor.

Ahmet Ümit'in 'Bir Ses Böler Geceyi' adlı romanından aynı adla sinemaya uyarlanan, yönetmenliğini Ersan Arsever'in yaptığı filmin çekimleri tamamlandı. "İnanç olmadan yaşanır mı?" sorusuna cevap arayan; mistik, gizemli ve gerilim yüklü bir yolculuğu anlatan filmin başrolünde oynayan Cem Davran, 12 Eylül döneminde oluşan gençlik hareketi liderlerinden 'Süha' karakterini canlandırıyor. 1999 yılında oynadığı 'Kahpe Bizans'tan sonra 'Avrupalı' adlı bir komedi filminde daha rol alan Davran; bu iki film dışında tercihini 'derdi' olan filmlerden yana kullandığını söylüyor: "Derdi olan filmleri tercih ediyorum. Sinemada yüreğimin sesini dinlemeye devam ediyorum."

Komedi filmlerinde oynamaya da devam edeceğini belirten başarılı oyuncu Sabah gazetesine şöyle konuştu:

"Hiç komedi yapmayacağım demiyorum ama sinemada artık olgunluk dönemimi yaşıyorum. Şener Şen'in eski filmleriyle şimdiki filmleri arasında çok büyük fark var. Oya gibi işleyerek bugünkü hale geldi. Ben de o şekilde ilerlemeye çalışıyorum. Şener Şen'in izinden gidiyorum."

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir