30 Ekim 2006 14:39

Senin Canavarın Hangisi?

Bazı korku filmleri solda, bazıları sağda...

A.V. Club korku filmlerinin son dönemde gördüğü yoğun ilgi ve seçimler nedeniyle, solda ve sağda yer alan korku filmleri arasında öne çıkan filmleri belirlemiş. Listedeki en ilginç durum, 93 tarihli Body Snatchers'ın sol, 78 tarihli Invasion Of Body Snatchers'ın ise sağ görüşlü izleyicilere dönük listede yer alması. İki filmin de uyarlandığı 56 tarihli Don Siegel filmi ise listelerde yer almıyor.Sol KanatDeathdream (1974)Homecoming/Masters Of Horror (2005)Ölüler Ülkesi (2005)Eyes Without A Face (1960)Amerikan Sapığı (1999)Onlar Yaşıyor (1988)Merdiven Altındakiler (1991)Body Snatchers (1993)Sağ KanatInvasion Of Body Snatchers (1978)The Last House On The Left (1972)Şeytan (1973)Şeytan Çarpması (2005)Slasher filmleri (1980-)
Yorumlar
  • evet 90 öncesi sinema anlayışında yönetmenlerin üzerinde bugünkü kadar gişe baskısı yoktu ve belli görüşe sahip yönetmenlerde bu uygulamada bulunmuş olabilir .ancak bu durum hepsi için geçerli değildir tabii ki. bir de george romero'yu istina tutmak gerekir ki son çektiği filmi tamamen kapitalizm karşıtıydı!!

  • arkadaşlar ukalalık gibi olmasın ama korku sineması-ki bu son günlerde unutulmuş olsada- zaten insanların bilinçaltına seslenmek için türetilmiştir.Ve dolayısıyla yıllarca anlatacak bir derdi bulunan yönetmenler bu türü seçmişilerdir..Dolayısıyla evet korku filimleri sağ'cı veya sol'cu eğilime sahip yönetmenlerin mesaj aracı olmuştur....

  • milletin amma boş vakti var yav...

  • Bu şekilde ayrılmasını istemiyorum korku filmlerinin. Ama bir filmin hangi görüşten insanın ilgisini çekeceği konusunda liste zaten açık olanı vermiş. Manevi bir konu olduğu için Şeytan özellikle bir yanda, ''bir dilek şansım olsa Irak savaşında ölenleri geri getirirdim'' şeklinde bir cümleyle başlayan ve savaşta ölenlerin dirilmesiyle devam eden Homecoming diğer yanda başı çekiyorlar. Tamamen gereksiz bir liste.

  • Genelleme yapmak yanlış olur bence...Pek mantıklı bir çalışma olduğunu düşünmüyorum..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir