11 Mart 2010 12:45

Sermiyan Midyat, Filminin Yapımcısı Oldu!

İlk kez senarist ve yönetmen olarak bir sinema filmiyle izleyicisinin karşısına çıkacak olan Sermiyan Midyat, filminin yapımcılığını da ele aldı.

Sezonun en iddialı yapımları arasında yer alan'Ay Lav Yu' filminin yapımcısı el değiştirdi. Sermiyan Midyat'ın sahibi olduğu Oyunbozan Productions yapımcılığında 12 Mart 2010'da sinema izleyicisiyle buluşacak olan film için, Sinan Çetin'in yapımcılığında yola çıkılmış ve Ocak ayında vizyona girmesi planlanmıştı. Türk Sinema Tarihi'nde ilk kez olan bu değişiklik, Sinan Çetin ve Sermiyan Midyat'ın ortak kararı sonucu yaşandı. İlk kez senarist ve yönetmen olarak bir sinema filmiyle izleyicisinin karşısına çıkacak olan Sermiyan Midyat, filmi Mardin'in Midyat ilçesinde çekmişti. Filmin post prodüksiyon işlemleri ve gala gecesine Amerikalı oyuncuların daveti için şu an Amerika'da bulunan Sermiyan Midyat, sinema izleyicisinin büyük bir merakla beklediği film için şu aralar titizlikle çalışıyor.Kültür çatışmasını oldukça sivri ve çok komik bir dille anlatan film, değişik konusu ve komedisiyle seyirciye sıradışı ve bol kahkahalı iki saat vaat ediyor. Mardinli İbrahim'le, Colaradolu Jessica'nin aşkının etrafında gelişen olaylarla izleyicinin hayli ilgisini çekeceğe benzeyen filmi Sermiyan Midyat yazıp yönetti ve başrolünü oynadı. Filmde Sermiyan Midyat'a, Hollywood'un ünlü oyuncuları Steve Guttenberg, Mariel Hemingway, Kathie Gill, Josh Folan'in yanısıra Meray Ülgen, Aysenil Şamlıoğlu, Fadik Sevin Atasoy eslik ediyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir