6 Mart 2018 11:07

Sermiyan Midyat otizmi anlattı

Midyat, sosyal sorumluluk özelliği taşıyan bu filmde neden yer aldığını açıkladı.

16 Mart itibariyle sinemalarda izleyeceğimiz olan “Tut Yüreğimden Anne” filminde kızı otistik olan bir babayı oynayan ünlü oyuncu Sermiyan Midyat, “Ülkemizde otistik çocuğu olan aileler bu çocukların asosyal oluşlarından ötürü onlardan utanıyorlar. İlginç ki, özellikle gelir ve eğitim seviyesi yüksek ailelerin çocuklarının otistik olması halinde bu utanç daha çok yaşanıyor” dedi.


Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli olan filmde çocuğunun durumunu kabullenemeyen baba Okan’ı canlandıran Midyat, “Yıllar evvel duyduğum bir soru beni çok etkilemişti: 8 çocuğunun hepsi doğuştan engelli bir kadın 9. çocuğuna hamile kalsa sizce ne yapmalı? Cevapların büyük bir kısmı kadının çocuğu aldırması yönündeydi. Oysa Beethoven, böyle bir kadının 9. çocuğu imiş. Beethoven diğer kardeşleri gibi otistikti. Bu hikayeyi öğrendiğimden beri otistiklere dair toplumsal yaşantının zorlukları için hep bir şey yapılması gerektiğine inandım. Ancak ne üzücüdür ki otistik çocuğu olan aileler bu çocukların asosyal oluşlarından ötürü onlardan utanıyorlar. En büyük engel aklımızın bize oynadıkları ve toplumsal algılardır. Çünkü çocuk kalabilirsek hayat güzeldir şeklinde konuştu.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

   Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

  • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

   İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

  • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

  • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

   Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir