28 Nisan 2010 09:48

Serseri Mayınlar ABD'de!

İtalya'da yaşayan yönetmen Ferzan Özpetek'in son filmi Serseri Mayınlar, Tribeca Film Festivalinde ABD'de seyirciyle ilk kez buluştu.

New York'ta bu yıl 21 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve dünyanın en önemli bağımsız film festivallerinden biri olan "Tribeca"da yarışacak "Serseri Mayınlar" filminin gala gecesine, filmin yönetmeni Ferzan Özpetek, senarist Ivan Cotroneo ile oyuncular Lunetta Savino ve Elena Sofia Ricci katıldılar.Özpetek, sinema salonuna girerken yaptığı açıklamada, "Tribeca Film Festivali'ne ilk kez geliyoruz, burada olmak bize mutluluk verdi. Buraya oyuncular, senarist ve prodüktörlerimizle geldik, çok mutluyum" dedi.Filmin özellikle neden İtalya'nın güneyindeki "Lecce" kentinde çekildiğini soran izleyicilere Özpetek, Lecce'nin dünyada görülmesi gerekli yerlerden biri olduğunu düşündüğünü söyledi.Özpetek, filminde neden Türk müziğine yer verdiğini soran bir izleyiciye ise "Sezen Aksu çok sevdiğim, muhteşem bir şarkıcı ve onun müziğini çok seviyorum. Ayrıca ben hem Türküm hem İtalyanım, iki ülke için de güzel şeyler yapmaya çalışıyorum" dedi. Filmin ABD'ye satılacağını ve bir iki gün içinde bu yöndeki anlaşmanın imzalanacağını bildiren Özpetek, "ABD'de filmin hem seyirci tarafından beğenilmesi hem de filmin tüm ABD'de gösterilecek olması beni çok sevindiriyor" diye konuştu."Serseri Mayınlar"ı babasına adadığını anımsatan Özpetek, "Filmi ona adamamın nedenlerinden bir tanesi, onunla havada kalan bir ilişkimiz olmasıydı. Babam, sinema yapmamı pek hoş karşılamıyordu, ancak sinema yapmak istememe ve bu konuda son derece kararlı olmama karşı da hayranlık duyuyordu" dedi. "Serseri Mayınlar" filminin kendisini aile ilişkilerine götürdüğünü ve bu ilişkileri tekrar değerlendirdiğini söyleyen Özpetek, "Belirli bir yaşa geldiği zaman insanın kafasındaki değerler de değişiyor" dedi.Filmin İtalya'da çok beğenildiğini kaydeden Ferzan sözlerinin sonunda, Türkiye'de film yapmayı çok istediğini de belirtti."Serseri Mayınlar" New York'ta Tribeca film festivali kapsamında bugün, yarın ve 1 Mayıs günlerinde de gösterilecek.
Yorumlar
  • filmi izleyen biri olarak söylüyorum harikaa..

  • çook güzell :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir