11 Mart 2010 12:45

Serseri Mayınlar Roma'da!

İtalya'da yaşayan yönetmen Ferzan Özpetek, son filmi "Serseri Mayınlar"ı Roma'da tanıttı.

İtalya'da bir filmi ilk defa 500 kopya çıkan Ferzan Özpetek, filmin Roma'daki ön gösteriminde büyük alkış aldı. "Karşı Pencere" adlı filmiyle de daha önce İtalya'da büyük başarı gösteren Özpetek, yeni filmine dair bu zamana kadar gelen tepkilerin, beklemediği şekilde çok güzel olduğunu ifade etti. "Serseri Mayınlar" filmi için, "güldüğün, ağladığın, biraz şizofreni olduğun yerleri var" ifadesini kullanan Özpetek, "Zaten ben seyircinin sürekli heyecan duymasını çok istiyorum. İnsanları güldürüp, düşündürmek benim çok hoşuma gidiyor. Cahil Periler'de de, Karşı Pencere'de de bu vardı ama Serseri Mayınlar'da biraz daha belirgin" diye konuştu.Screen İnternational adlı sinema dergisinde filmle ilgili çıkan yazıda kullanılan, "Özpetek, İtalya'nın Almodovar'ı", "Özpetek, İtalyan sinemasının modern Rönesansçısı" ifadelerinin hoşuna gittiğini söyleyen yönetmen, "Bu tip güzel yazılar filmin uluslararası alanda yayılmasına çok yardımcı oluyor. Film şimdiden, Avustralya, Fransa, Almanya, İspanya, İngiltere gibi 16 ülkeye satıldı" dedi.Özpetek, Eylül ayına doğru Türkiye'de çekmeyi planladığı filmle ilgili olarak ise "Henüz kesin bir şey yok" dedi ve program değişikliği olabileceğini ima etti. Öte yandan "Serseri Mayınlar" filmini çektiği, İtalya'nın güneyindeki Puglia bölgesine övgüler yağdıran Özpetek, "İtalya'nın tekrar kendini düzeltmesi için buna Puglia'yı örnek alarak başlaması lazım. Puglia'da mesela kolyeler satmaya çalışan zenci bir adamla o bölgedeki insanlar arasında öyle bir diyalog var ki, on dakika sonra şakalaşmaya başlıyorlar. Bu Roma'da olacak bir şey değil. Roma'da, 'Git, yaklaşma yanımıza derler'" diyerek, İtalya'nın özellikle kuzey bölgesinde görülen göçmen karşıtı politikaları eleştirdi.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

   Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

  • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

   İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

  • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

  • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

   Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir