25 Eylül 2009 10:12

Sesli Betimleme

Derviş Zaim'in Cenneti Beklerken filmi Sesli Betimleme Projesi kapsamında!

Türkiye'de artık görme engelliler de sinema filmlerini kendi başlarına takip edebilecekler. Sinema filmlerinde sözsüz bölümlerin betimlenmesi yoluyla gerçekleştirilen Derviş Zaim'in Cenneti Beklerken filminin DVD'si geçtiğimiz günlerde piyasaya çıktı. Cenneti Beklerken filminin görmeyenler için özel bir şekilde hazırlanan sesli betimleme versiyonu ile birlikte Türkiye'de ilk kez uzun metraj bir sinema filmi, görmeyenlerin de erişimine sunulacak.Tamamıyla gönüllü öğrencilerin oluşturduğu Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi Sesli Betimleme Grubu tarafından gerçekleştirilen projede, filmin seslendirmesini oyuncu Ceyda Düvenci yaptı.
Yorumlar
  • Tabi sinema sırf bize hitap etmiyorki,herkese dayanmalı.Görme özürlü insanların yüzlerini güldürecek bir haber ,güzel uygulama.Takdir ettim yapımcıları.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir