21 Kasım 2006 12:19

Sevenleri Ayırmak

Peter Jackson, The Hobbit projesinden koparıldı mı?

Yüzüklerin Efendisi serisinin öncül filmi olarak tasarlanan The Hobbit projesinden sık sık bahsediyoruz.Bir süredir, filmin yapım haklarına sahip olan New Line, dağıtımcı MGM ve projenin beyni Peter Jackson arasında sorunlar olduğu fısıldanıyordu. Jackson yakın zamanda fan sitelerine, projeye artık katkıda bulunmayacaklarına dair bir mail attı ve New Line'ın yeni bir yönetmen bulacağını söyledi!MGM'in, New Line'ın olumsuz kararına tepki gösterdiği ve yönetmeni projeye geri döndürmeye çalıştığı söyleniyor. Bu gelişmelerin ardından sayısız fan sitesi ve forum da kararı protesto etmeye başladı...Şüphesiz sinema dünyasında bazı gerçekler vardır. Nasıl, en iyi suç öykülerini Martin Scorsese çekerse, nasıl en iyi kadın filmlerini Pedro Almodovar yaparsa, en iyi Orta Dünya filmlerini de Peter Jackson çeker.Sevenlerin kavuşacağına hiç şüphemiz yok!
Yorumlar
  • Nasıl olurda new line kendilerine milyarlarca dolar kazandıran bir yönetmene bu derece saygısızlık yapar aklım almıyor. Peter jackson sayesinde adamlar zengin oldu hangi konuda anlaşamadılarda bu sorun ortaya cıktı inanın ki şoktayım. The hobbiti lütfen peter jackson dışında bir yönetmenin çekmesini istemiyorum kafamda alternatif isimler var ama bunu düşünmek bile istemiyorum. Umarım yapılan hatalar düzeltilirde hak yerini bulur. ASyrıca beyazperdenin ayptığı yorumada katılıyorum, peter jacksonsuz bir hobbit filminde ben yokum malesef...

  • bence de peter jackson olmassa olmaz. çünkü orta dünyayla bütünleşmiş biri. yeni bir yönetmen demek bu işi riske etmek demektir. her seferinde Peter jacksonle karşılaştırılacak ve altında ezilip kalacaktır.

  • peter jackson olmazsa bence proje riske atılmış olur.seri üç harika filmle kült olmuş durumda bunun ardından yeni bir yönetmen yeni bir perspektif ve açılım demek bence kült olmuş bir seri için bunlar riskli şeyler.seyirci tarafından hazmedilemeyebilir.

  • adam seviyor ama yaw ortadunyayi.hobbiti de cekse fena olmazdi vede luthien'le beren'in askini...

  • hobbit adlı kitabı okudum yüzüklerin efendisindeki gibi ahım şahım bir savaş yada öykü yok çekilmesede birşey kaybetmez ama sadece tek bir amaç için çekilmesini istiyorum bize üçlemedeki havayı tekrar hatırlatsın çok özledik gerçekten belki legolas yada aragorn yok ama bilbo ve cüclerin maceraları bile insanı o havaya sokabilir

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir