12 Ekim 2010 00:00

'Sevişmek ölmekten kolay'

Mahpeyker'de, Kösem Sultan'ın gençliğini canlandıran Damla Sönmez'den cesur açıklamalar.

Altın Portakal'lı genç oyuncu: Canlandırdığım karakteri sadece kamera kayıttayken yaşatmayı biliyorum ama ölümlü sahnelerden çok etkileniyorum, sevişme sahnelerinde daha profesyonel davranıyorum.

Akşam'ın haberine göre, 'Bornova Bornova' filmindeki rolüyle geçen yıl Altın Portakal'da Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü alan 23 yaşındaki Damla Sönmez, bu yıla iki film bir de dizi sığdırdı. 15 Ekim'de vizyona girecek olan 'Mahpeyker'de 'Kösem Sultan'ın gençliğini, 'Türkan'da Türkan Saylan'ın kız kardeşini ve 'Çakal'da 'Deniz' adlı güzel ve hırslı bir kızı canlandıran Sönmez, AKŞAM'ın sorularını yanıtladı.

- Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı?

4 yaşındayken annemle 'Küçük Kara Balık Tiyatrosu'na gitmiştik. O gün anneme tiyatrocu olmak istediğimi söyledim.

- Sizi oyunculuğa iten neydi?

Oyunu ve konusunu hatırlamıyorum ama içimdeki 'o sahnede olma' isteğini çok net hatırlıyorum.


DAMLA SÖNMEZ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..- 'Bornova Bornova'daki rolünüzle Altın Portakal'da 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' seçildiniz. Bu ödülün yıldızınızı parlattığını düşünüyor musunuz?

22 yaşındaydım, ödül düşüncesiyle gitmemiştim Antalya'ya... Ama ödülü hak ettiğimi düşünüyorum.

- Oyunculukta sınırlarınız var mı?

Bir projeye inanıyorsam, içime de sinmişse hiçbir şeyi reddetmem.

- 'Mahpeyker'de çok cesur sahnelerin var...

Gökhan Mumcu'yla o sahneleri çekerken çok profesyonelce davrandık. Gökhan'ın ölüm sahnesi de 'ağır' ve 'cesur'... Ölümlü sahnelerden çok etkileniyorum ama cinsellik içeren sahnelerde daha profesyonel davranıyorum.

- Sevişme ya da öpüşme sahneleri için karşınızdaki kişi önemli mi?

Kesinlikle hayır. Bir kadın, tek kolu olan birisine de aşık olabilir. Bunun cevabı yok. Senaryoda varsa kör bir adamla da öpüşebilirim.

- Yeşilçam'da Belgin Doruk ve Hülya Koçyiğit gibi yıldızlar öpüşmeden önce dişlerini fırçalarmış, sizin de böyle bir alışkanlığınız var mı?

3 saatte bir dişlerimi fırçalarım. Öpüşme sahneleri de bunun içindedir.

- Sinema mı yoksa dizi oyunculuğu mu sizi daha çok heyecanlıdırıyor?

Türkiye'de dizileri yurtdışındaki gibi 13 bölüm çekip bırakmıyorsunuz. Sinemada oyuncuyu rahatlatan şöyle bir şey var: Siz bir karakteri tanıyorsanız, onun öyküde hangi noktalarda durduğunu biliyorsunuz. Dizide öykünün de gidişine göre, sizin karakteriniz devamlı değişebiliyor ama sinemada vaktiniz çok. Dizide bant yetişmesi diye bir kabus var. Biz emekçiyiz. Dizi setinde 18 saat çalışıyoruz. Hiçbir işçiyi 18 saat çalıştıramazsınız.

Yorumlar
  • sanatçıların senaryoda kim varsa düşünmeden cesur davranışlar sergilemesi benim hiç anlamadığım bir şey.çünkü onlarında kendi hayatları ve sorumlu olduğu kişiler var buna rağmen büyük mesele.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir