19 Ocak 2013 01:00

Seyfi Teoman davası karara bağlandı

Yönetmen Seyfi Teoman'ın ölümüne neden olan kazayla ilgili dava karar verildi.

Son dönem Türkiye sinemasının önemli yönetmenlerinden Seyfi Teoman’ın ölümüne neden olan trafik kazası ile ilgili ceza davası 17 Ocak 2013 tarihinde yapılan duruşmada karara bağlandı.

Bakırköy 22. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ceza davasında Seyfi Teoman’ın ölümüne sebep olan, bilirkişi raporları ve Adli Tıp raporuna göre kazada yüzde yüz kusurlu bulunan sanık Sadık Güner’in yalnızca 3 yıl 4 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Kararın kesinleşmesi için temyiz sürecinin sonuçlanması bekleniyor.

“Tatil Kitabı” ve “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” filmlerinin ödüllü yönetmeni Seyfi Teoman, 16 Nisan 2012 günü geçirdiği motorsiklet kazası sonrası 8 Mayıs 2012 günü, 35 yaşında hayatını kaybetmişti.

Medyatava

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir