28 Haziran 2012 00:00

Seyit Onbaşı'yı o canlandıracak

Türk milletinin diriliş hikayesinin anlatıldığı 'Çanakkale 1915' isimli filmde 'Seyit Onbaşı' rolünü oynayacak kişi açıklandı. 'Ezel' dizisinde 'Ramiz Dayı'nın gençliğini canlandıran Ufuk Bayraktar..

'Çılgın Türkler', 'Diriliş' ve 'Cumhuriyet' kitaplarının yazarı, Turgut Özakman'ın senaryosunu yazdığı 'Çanakkale 1915' isimli filmin, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan fotoğraflarının ardından şimdi de 'Seyit Onbaşı' karakterini kimin canlandıracağı açıklandı. Türk milletinin diriliş hikayesinin anlatıldığı filmde; 'Seyit Onbaşı' rolünü atv'nin rekorlar kıran dizisi 'Ezel'de 'Ramiz Dayı'nın gençliğini canlandıran Ufuk Bayraktar oynuyor. 18 Ekim'de vizyona girecek olan filmde 'Mustafa Kemal Atatürk'ü ise 'Aşk-ı Memnu ' dizisi ile tanınan İlker Kızmaz canlandırıyor. İşte filmden diğer notlar:

FİLM İÇİN GEMİ YAPILDI!
Film için 2 binin üzerinde Türk, Anzak ve İngiliz kostümü dikildi ve hazırlandı.
Tüm askeri kostümlere uygun ayakkabı ve çizmeler özel olarak hazırlandı.
Tüm askeri kostümlere ve döneme uygun rütbeler, Genelkurmay ve danışmanlardan bilgi alınarak dikildi. Sivil dönem ve savaş dönemi rütbe ayrımları ve farklılıkları da filmde özenle yansıtıldı.


Tüm askeri kostümlere uygun kütüklük, kemer ve aksesuvarlar özel olarak hazırlandı.
Film çekimleri için 3 bin metrekare alana dekor inşa edildi.
5 Mart 1915'te Gelibolu Yarımadası'nı 15 inçlik (36 cm) toplarıyla bombardımana tutan İngiliz savaş zırhlısı (Birleşik Donanma'nın 12 gemisinden biri) olan 'Queen Elizabeth' gemisinin odaları orijinaline uygun olacak şekilde inşa edildi. 'Queen Elizabeth' ve diğer gemiler de orijinallerine sadık kalarak birebir modellendi.
Yaralı erlerin tedavi edildiği Sahra Hastanesi ve çevresi orijinaline uygun olarak inşa edildi.

Bayraktar'ın oynadığı 'Seyit Onbaşı', 270 kiloluk mermiyi üç kez kaldırarak namlunun ucuna sürmüş ve 'Ocean' isimli düşman gemisini büyük hasara uğratmıştı.

Yorumlar
  • halal olsun

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir