25 Ocak 2011 01:00

'Şeytanın sürücüsü' sema izledi

'Hayalet Sürücü 2'nin çekimleri için Kapadokya'da bulunan Nicolas Cage, Saruhan'da sema gösterisini izledi.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN


10 günden bu yana Kapadokya'da bulunan Amerika'lı sanatçı Nicolas Cage, Denizli'ye gitmeden önce dün gece çekimlere verilen aradan yararlanarak Avanos'taki bulunan Sarıhan'a gelerek 45 dakika süren, sema gösterisini izledi.

Türk yapımcı İlhan Kızılkaya ve bir grup arkadaşı ile birlikte semazenleri izleyen Cage, 1349 yılında Selçuklu sultanlarından Alaattin Keykavus tarafından yaptırılan tarihi kervansaraydan ayrılışında kendisine ve yanındakilere şerbet ikram edildi. Hayranları ve semazenlerle hatıra fotografı çektiren Cage, Sarıhan'ın anı defterine, "Arkadaşlarımdan, medyadan ve filmlerden semayı görmüş ve duymuştum. Ama, bire bir canlı olarak izlemek çok farklı. Çok etkilendim" dedi.

Nicolas Cage ve filim ekibi bugünkü çekimlerin ardından bölgeden ayrılarak İstanbul üzerinden Denizli'ye geçecek.


Denizli’nin Karahayıt Beldesi’ndeki Colossae Termal Otel’in 180’er metrekarelik tripleks 3 kral dairesi, ’Hayalet Sürücü 2’ filminin Kapadokya’daki çekimlerinin ardından, 26 Ocak Çarşamba günü Pamukkale’de başlayacak çekimler için Denizli’ye gelecek Nicholas Cage ve eşiyle çocuğu için özel olarak hazırlandı.


Kral dairelerinin hazınlanması için 200 kişi çalıştı. Oscar ödüllü sanatçıya bambu ipliğinden özel olarak organik nevresim takımı, çarşaf ve bornoz üretildi. Yer kaplamaları antibakteriyel olan kral dairelerinde kalacak ABD’li ünlü aktör Nicholas Cage, eşi Alice Kim ve oğlu Kal-el Coppola için gözleri rahatsız etmeyecek özel ışıklandırma sistemi kullanıldı. Otelin özel kapalı havuzuna Pamukkale Ören Yeri’deki Kleopatra Havuzu’dan getirilen termal su konuldu. Yatak örtüsü Buldan bezinden yapıldı. Cage’nin tasarımcıları, özel olarak bambu ipliğinden üretilen ve tamamen organik olan nevresim, çarşaf gibi tekstil ürünlerinin desenlerini belirledi. Banyolara, Denizli’ye özgü traverten mermer döşendi. Dev ekran televizyonlar konuldu, özel ısıtma sistemi kuruldu. Tüm bu hazırlıklar 250 bin dolara maloldu.

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Nicholas Cage, eşi, çocuğu ve 220 kişilik film ekibiyle kalacağı Colossae Termal Otel’de inceleme yaptı, kral dairelerini gezdi. Colossae Termal Otel sahibi Abdurrahman Karamanlıoğlu ile Genel Müdürü Şeref Karakan, Vali Erkmen’e ünlü aktörün kalacağı dairelerin özellikleriyle ilgili bilgi verdi.

Vali Erkmen, Hayalet Sürücü 2 filminin Türkiye ve Denizli’nin tanıtımı açısından son derece önemli olduğunu söyleyerek, "Hayalet Sürücü 2 filminin gösterime girmesinden sonra Denizli ve yöresine gelecek olan turist sayısında artış bekliyoruz" dedi.

Otelin genel müdürü Şeref Karakan da 3 kral dairesinin 6 ayda hazırlandığını söyledi. Karakan, ünlü aktör, ailesi ve film ekibinin yarın saat 13.00 sıralarında otele giriş yapacağını bildirdi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir