15 Nisan 2016 08:32

Sharon Stone Mississippi’ye hayır dedi

Ünlü oyuncu 'ahlak yasasına' tepki gösterdi.

Sharon Stone, Mississippi’de çekeceği, ismi henüz belli olmayan film projesini yeni yürürlüğe giren 'ahlak yasasından' dolayı reddetti.

Yakın zamanda Amerika’nın Mississippi eyaletinde vali Phil Bryant'ın imzasıyla onaylanan dini özgürlük yasasıyla işletmelere eşcinsel çiftlere hizmet vermeme hakkı tanındı. Amerika Birleşik Devletleri’nde Anayasa Mahkemesi'nin eşcinsel evliliklerinin yasal olduğunu kabul etmesinin ardından bazı dini lobi grupları eyaletler üzerindeki baskısını artırmış ve dini özgürlük yasalarının çıkarılması için girişimlerde bulunmaya başlamıştı.


Sharon Stone bu yasa yürürlükteyken bu eyalette film çekmenin uygun olduğunu düşünmediğini söyleyerek filmle ilgili anlaşmasını iptal etti. Mississippi Film Studios başkanı Rick Moore aynı sebepten ötürü eyalette çekilmesi planlanan birçok projenin iptal olduğunu ve yeni lokasyonlar arandığını söyledi.


58 yaşındaki oyuncu, Moore’a yazdığı mektupta şunları ifade etti: “Amerikan vatandaşlarını ırk, din, cinsiyet ya da cinsel tercihlerine göre ayırmayı destekleyen herhangi bir yasanın yürürlüğe girdiği hiçbir eyalette çalışmayacağım.”
LGBT topluluklarının sözcüsü olarak defalarca kendini gösteren Sharon Stone bu duruşuyla pek çok sanatçının da eyalette gerçekleştirecekleri projeleri yeniden gözden geçirmelerini sağladı. Bryan Adams, Ringo Starr ve Bruce Springsteen şimdiden Mississippi’deki konserlerini iptal eden sanatçılar arasında yer alıyorlar.


Yasa, eyaletteki sanat endüstrisini olumsuz anlamda etkileyecek gibi görünüyor…

Sharon Stone en son John Travolta ile birlikte Life on the Line adlı filmde yer almıştı. Film Napa Valley Film Festivali’nde gösterilmişti. Sanatçının devam eden 3 ayrı film projesi var. Bakalım gelecek günlerde Cromwell’in çekeceği filmin akıbeti ne olacak…

MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir