29 Haziran 2010 00:00

Sibel Kekilli'nin filmi Avrupa'da tam gaz!

Ayrılık filmine bir onur daha..

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) 2007 yılından itibaren dağıtmaya başladığı sinema ödülü “Lux” için 10 finalist belirlendi. Yönetmenliğini ve senaristliğini Almanya’da yaşayan Türk asıllı yönetmen Züli Aladağ’ın Avusturyalı eşi Feo Aladağ’ın yaptığı “Yabancı” (Die Fremde) filmi finalistler arasına girmeyi başardı.

Sibel Kekilli fotoğrafları için tıklayınız!


Oyuncuları arasında Sibel Kekili, Nizam Schiller, Derya Alabora ve Settar Tanrıöğen’ın bulunduğu “Yabancı”, bir namus cinayetini konu alıyor. Parlamenterlerin oylarıyla seçilecek “Lux” ödülü sahibi 24 Kasım’da Strasbourg’da açıklanacak. Ödül kazanan filmlerin AB’nin 23 resmi diline çeviri masrafları AP tarafından karşılanacak

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir