18 Ekim 2010 00:00

Şili'li madencilerin filmi yolda

Şili’de 69 gün yerin yaklaşık 700 metre altındaki sığınakta mahsur kaldıktan sonra geçen hafta tüm dünyanın izlediği bir kurtarma operasyonuyla kurtarılan 33 madencinin macerası film oluyor.

Yapımcılığını ünlü İspanyol aktör Javier Bardem’i yapacağı ve başrolünü de bizzat oynayacağı filmin çekimleri aralık ayında başlayacak.

Bir İspanya- Meksika ortak yapımı olacak filmde, Javier Bardem madenden ikinci olarak çıkan ve aynı zamanda meslektaşlarının basın sözcülüğünü yapan Mario Sepulveda’yı canlandıracak.

Bardem yönetmen olarak, Cannes Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kendisine getiren “Biutiful” filminin Meksikalı yönetmeni Alejandro Gonzalez İnarritu’yu seçti.

Şilili aykırı solcu yazar Luis Sepulveda da, 33 madencinin yaşamını romanlaştıracağını, hükümetin madencilere yaptığı haksızlıkların üzerinde duracağını açıkladı.

Yorumlar
  • orda mahsur kalan madenciler yaşadı desenize

  • orda mahsur kalan madenciler yaşadı desenize

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir