20 Mart 2013 01:00

Şimdiki Zaman Ankara Uluslararası Film Festivali’nde

24. Ankara Uluslararası Film Festivali yedinci gününde festivalin yarışma filmleri gösterimiyle devam ediyor.

24. Ankara Uluslararası Film Festivali yedinci gününde festivalin yarışma filmleri gösterimiyle devam ediyor. Tepenin Ardı ve Şimdiki Zaman yarın film ekiplerinin katılımıyla Kızılırmak Sinemaları’nda.

Bir baba ve oğulları üzerinden düşmanlaştırma ve paranoya üzerine oldukça etkileyici bir hikayeyi beyazperdeye taşıyan Emin Alper’in ilk uzun metraj filmi “Tepenin Ardı” festivalin yarışma filmleri arasında. Film, oyuncular Berk Hakman, Tamer Levent, Banu Fotocan ve Mehmet Özgür’ün katılımıyla 12:00 seansında Kızılırmak Sinemaları’nda.
Günün bir diğer yarışma filmi Belmin Söylemez’in yönettiği “Şimdiki Zaman”. Amerika’ya kaçmak isteyen Mina isimli falcı bir kadının suskunluğu üzerinden şekillenen hikaye modern zamanın sıkışmış bireyine dair etkileyici bir hikaye anlatırken Türkiye sinemasına güçlü bir kadın filmi armağan ediyor. “Şimdiki Zaman” yönetmen Belmin Söylemez, senarist ve yapımcı Haşmet Topaloğlu ve filmin oyuncuları Sanem Öge, Şenay Aydın’ın katılımıyla 14:30’da Kızılırmak Sinemaları’nda.
Festivalde yarışan belgesel ve kısa filmlerin gösterimi de 12:00 seasından itibaren Kızılırmak’ta izlenebilir.
Festivalin “Doğu İmgeleri” bölümünde yer alan yönetmen Ebrahim Forouzesh’in yönettiği İran filmi “Karman Çorman”da bir anne bebeğini doğururken ölür. Yeni doğan çocuğuna bir başına bakmak durumunda kalan baba, bebeği biberonla beslemek istemediğinden bazı sorunlar yaşar. Sorun çocuk büyüdüğünde de bile devam eder. “Karman Çorman” 17:00 seasında Kızılırmak Sinemaları’nda.
“50.yılında Çek Yeni Dalgası” bölümünde yer alan usta yönetmen Jiri Menzel’in 1968 yapımı “Kapris Yazı”, büyüleyici bir gidişat ve ruh hali değişimi üzerine. Film 1920’lerin donuk taşrasında yaşlanmakta olan ama bu gerçeği kabullenmeyen üç arkadaşın son romantik yazını takip eder. “Kapris Yazı” 21:30 seanslarında Kızılırmak Sinemaları’nda.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Güney Kore'de Güney Kore'de "Müslüm" gösterimi

   26 Ekim’de vizyona girecek olan, Müslüm Gürses’i Timuçin Esen’in, Muhterem Nur’u Zerrin Tekindor’un canlandırdığı “Müslüm” filmi için Seul’de özel gösterim düzenlendi.

  • Gupse Özay kötü günleri geride bıraktı Gupse Özay kötü günleri geride bıraktı

   Gupse Özay, 8 aydır mücadele ettiği Hipotiroid, Haşimato, karaciğer yağlanması ve Hipoglisemi rahatsızlığını atlatarak normal hayatına döndü.

  • Cate Blanchett: ‘Hakkım için ölümüne mücadele edeceğim’ Cate Blanchett: ‘Hakkım için ölümüne mücadele edeceğim’

   Son olarak Scarlett Johansson’un eşcinsel rolünden çekilmesinden sonra yeniden alevlenen LGBTİ rollerini eşcinsel olmayan oyuncuların oynayamayacağı tartışmasına Cate Blanchett da katıldı.

  • İlker Ayrık’tan Nusret şov İlker Ayrık’tan Nusret şov

   8 Kasım da vizyona girecek olan “Çakallarla Dans 5” filminde İlker Ayrık’ın canlandırdığı Servet karakteri, kasaplığa soyununca, ortaya dünyaca ünlü şef Nusret’in yaptığı şovları aratmayacak görüntüler çıktı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir