25 Eylül 2009 10:12

Simyacı Sinemaya Yaklaşıyor

Paulo Coelho yoldaki film projelerini tanıtmak için Cannes Film Festivali'ne katıldı...

Günümüzde sinemacılar filmlerini sunmak veya pazarlamak için internetin olanaklarını daha fazla kullanıyor. Hatta ünlü edebiyatçılar da internetin sinemaya sunduğu olanaklara oldukça sıcak bakıyor. Ünlü yazar Paulo Coelho, Portobello Cadısı'nı farklı bir şekilde uyarlayacak. The Experimental Witch (Deneysel Cadı) adını taşıyacak proje, MySpace ile ortaklaşa hazırlanacak.Paulo Coelho, kitabını farklı bir şekilde filmleştirmeye karar verdi ve dünyanın farklı ülkelerinden sinemacıları ve müzisyenleri projeye davet etti. MySpace kullanıcıları kitaptan seçtikleri bölümleri çekiyor. Ortaya çıkacak olan kısa filmlerden beğenilenlerin birleştirilerek televizyonda gösterilmesi düşünülüyor.Paulo Coelho'nun yıl sonunda çekilecek olan kitabı Simyacı, genç bir İspanyol çobanın rüyasında gördüğü hazineyi bulmak üzere yaptığı yolculuğu anlatıyor. Yolculuğu esnasında ilginç karakterlerle yolu kesişecek ve nihayet Simyacı ile de tanışacaktır. Yaşadığı olaylar ve tanıştığı insanlar, hayatın anlamı üzerine yendien düşünmesini sağlayacaktır çobanın.Paulo Coelho, Cannes Film Festivali'nde yoldaki sinema projelerini tanıttı ve önümüzdeki yıllarda sinemayla daha fazla içli dışlı olacağını açıkladı.
Yorumlar
  • Çok güzel bir kitaptır simyacı, ben bu kitabın sinemaya uyarlanacağını 3-4 yıl önce sanki beyazperdeden okumuşum gibi hatırlıyorum...

  • bence bütün kitaplarını sinemaya kazandırmalı.

  • HaRika olur..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir