23 Ağustos 2010 00:00

Sinema Burada Festivali'ne yıldız yağacak

79. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında düzenlenecek olan 10. Sinema Burada Festivali’nin bu yılki onur konukları Ediz Hun ve Şerif Sezer, genç oyuncu konukları ise Beren Saat, Demet Evgar ve Murat Yıldırım olacak.

Türkiye’nin ilk uluslararası fuar organizasyonu olan ve 27 Ağustos – 5 Eylül 2010 tarihleri arasında İZFAŞ tarafından organize edilen İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında düzenlenen Sinema Burada Festivali’nin bu yıl 10.’su, 1 – 5 Eylül 2010 tarihleri arasında İzmir Sanat’ta gerçekleştirilecek.


Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen festivalin bu yılki onur konukları Ediz Hun ve Şerif Sezer, genç oyuncu konukları ise Beren Saat, Demet Evgar ve Murat Yıldırım olacak. Türkiye’nin tek tematik sinema festivali olan ‘Sinema Burada’nın bu yılki teması ‘Korku Filmleri’ olarak belirlendi. Bu kapsamda gösterilecek filmler, festivalin açılış filmi olan Drakula İstanbul’da ile birlikte Dabbe, Semum, Gomeda, Konak, Ses ve Araf olacak.


Ayrıca, festival kapsamında 2 Eylül 2010 Perşembe günü ünlü yönetmenlerin katılımıyla ‘Neden Korkuyoruz’ konulu panel gerçekleştirilecek.


Festivaldeki film gösterimleri davetiyeler ücretsiz olarak İzmir Sanat gişesinden temin edilebilecek.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir