31 Mayıs 2007 10:27

Sinema Endüstrisi PC'ye Karşı!

Sinema izleyicisi bilgisayar başından kalkmıyor...

Sinema izleyicisinin alışkanlıklarını araştıran "Solutions Research Group", yeni raporunda PC ile film "indirmenin" ve bağlantılı olarak PC üzerinden film izlemenin ciddi oranda arttığını saptamış.Araştırmaya göre Amerikalı PC kullanıcılarının %47'si Mayıs ayı boyunca DVD'lerini PC'de izlemiş. %15'i film indirirken, sadece filmlerin %8'si legal olarak satın alınmış. Araştırma yapılan grubun %66'sı ise bir gün bütün filmlerin internette bulunabileceğini düşünüyor ve bunu arzuluyormuş.Her ne kadar bu araştırma bir grup Amerikalı bilgisayar kullanıcısıyla sınırlı kalsa da, "film indirme" olanaklarının izleyiciyi sinemalardan kopardığı biliniyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Evcil misiniz, yoksa beyazperde keyfini sürenlerden misiniz?
Yorumlar
  • Eğer kendimce verdiğim paranın hakkını alabileceğimi düşündüğüm filmlere gidiyorum. Onun dışında kalan filmler benim Vcd veya Dvd koleksiyonuma giriyor ya da Pc me :)

  • eğer binlerce ytl döküp evinizi bir sinema salonuna dönüştürmemişseniz özellikle ses ve görüntü efektli filmler sinemada izlenir, si-ne-ma-da.

  • Herkes kolaycılığa kaçıyor,mağalesef...

  • param neye yeterse:)))

  • Aksiyon filmleri dışındaki filmler için pek sinemayı tercih etmiyorum açıkcası. Sessiz sakin yoğunluk gerektiren filmleri sinemada izlemek tam bi işkence. Şinemanın kalitesi ne olursa olsun çatur çutur ıvır zıvır yiyenler mi dersin, sürekli cep telefonunu kurcalıyanlar mı, simultane filmi yanındakine anlatanlar mı ne ararsan var sinema salonlarında. Düzgün bi monitor güzel bi ses sistemi filmden zevk almak için yeterli bence. Ayrıca bi çok film süslemeden ibaret. Sinemaya gidip beğenmediğiniz bi filmin ortasında çıkıp gününüzü rezil etmektense diskteki bi başka filmi açmak güzel bişey. Sinema salonlarda doğmuş olabilir ama bence salonların geleceği pek parlak değil. Özellikle istediğiniz filme internetten ulaşabildiğiniz sürece.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir