28 Nisan 2010 09:48

Sinema İş Yasası Paneli!

Sinema İş Yasası İçin Oyuncular Platformu, iş yasası ile ilgili oyuncular arasında bir kamuoyu oluşturmak için çalışmalara başladı...

Son günlerde film sektöründe genellikle film üretiminin dışında pek yaşanmayan bir hareketlilik göze çarpıyor. Türkiye Sinema Konseyi hükümete bir sinema reform paketi sunduğunu duyururken oyuncular da Telif Hakları konusunda meslek birlikleri BİROY'u kurup, yeni yönetimi belirleyerek önemli bir adım attılar. Telif hakları ile birlikte film üretim alanında çalışma koşullarını da önemli bir sorun olarak gören ve bu koşulların düzelmesinin ilk adımı olarak sinema alanına özgü bir iş yasasının gerekli olduğunu düşünen aralarında Sinema Emekçileri Sendikası (SİNE-SEN), Tiyatro Oyuncuları Derneği (TODER), Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği (ÇASOD) ve Sinema Oyuncuları Meslek Birliği (BİROY) üyesi bazı oyuncuların bulunduğu bir grup ise geçtiğimiz günlerde Sinema İş Yasası İçin Oyuncular Platformu'nu (SİYİOP) kurdular.SİYİOP, Bu çerçevede haftasonu, "Sinema İş Yasası Neden Gerekli?" başlığı altında bir panel düzenliyor. Panel, 25 Nisan 2010 Pazar günü saat 16:30 - 20:00 saatleri arasında "İstiklal Caddesi, Erol Dernek Sokak, No: 11, Hanif Han, Kat: 4, Daire: 5, Beyoğlu" adresinde Sine-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Murat Muslu moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Panele bir çok oyuncunun katılması bekleniyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir