26 Şubat 2016 09:25

Sinema tarihinin bazı tesadüfleri

İnanılacak gibi değil...

Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan saldırıyı önceden tahmin eden bazı filmler olmuştu, Nosebleed ve X-Files spinoff’unda olduğu gibi fakat Matrix’te, yani 1999 yılında, Neo’nun pasaportunun son kullanım tarihi 11 Eylül 2001 idi.

Troy filminin çekimlerinde Brad Pitt’in ayağındaki aşil tendon koptu. Pitt filmde Yunan kahramanı Aşil’i canlandırıyordu.

1973 yılında Bruce Lee Game of Death filmi esnasında hayatını kaybetti. Filmde Lee gerçek kurşunla dolu bir silahla yanlışlıkla vurularak ölen bir film yıldızını canlandırıyordu. 20 yıl sonra oğlu Brandon Lee The Crow filminde yanlışlıkla vurularak hayatını kaybetti.

70’lerde Anthony Hopkins The Girl from Petrovka romanının film uyarlamasında yer almayı kabul etti. Romanı tüm kitapçılarda aradıysa da bulamadı. Fakat bir gün bir bankın üstünde unutulmuş olarak bu kitaba rastladı ve onu aldı. İki yıl sonra romanın yazarı Feifer kitabını kaybettiğini açıkladı ve Hopkins’in bulduğu, içinde yazarın notları da bulunan roman Feifer’a aitti.


Poltergeist filminde Robbie’nin yatak odasının duvarında asılı posterde Superbowl 1988 yazıyordu. Film 1982’de çekilmişti ve gerçekten de 1988’den önce Superbowl gerçekleşmedi. Bununla da kalmıyor, Robbie’nin kız kardeşini canlandıran Heather O’Rourke 1988 Superbowl günü, stadyumun hemen yanındaki hastanede vefat etti.
MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir