11 Mayıs 2007 09:09

Sinema ve Politikayı Birlikte Düşünmek!

8. Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler Konferansı...

Kadir Has Üniversitesi, geleneksel olarak düzenlediği Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler Konferansı'nın bu yıl sekizincisini gerçekleştiriyor.Sinema sektöründen yerli ve yabancı, yönetmen, yapımcı, akademisyen ve araştırmacıları buluşturacak olan Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler Konferansı'nda "Sinema ve Politika" konuları işlenecek. Çok sayıda uluslararası sinemacı ve akademisyenin katılımıyla gerçekleşecek olan konferans, konuya dair yeni açılımlar sunmayı ve bu yeni açılımların uygulanacağı üretken bir Türk Sineması yaratmayı hedefliyor.Alman Kültür Merkezi, British Council, Avusturya Kültür Ofisi ve Fransız Kültür Merkezi'nin desteklediği konferansa, St. Andrews Üniversitesi'nden Prof. Dr. Dina Iordanova ve New York Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ella Shohat katılacaklar. 16-18 Mayıs 2007 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi Cibali Salonu'nda gerçekleşecek olan Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler Konferansı tüm sinemaseverlerin katılımına açık...Detaylı bilgi almak için tıklayın!
Yorumlar
  • Politikacıların başaramadığını sinemacılar yapabilir.Politik filmler izleyiği aydınlatmakla kalmıyor aynı zamanda eleştiriler büyük ses getiriyor.Ülkemizde de yeni yeni parıldıyan politik türdeki filmler(Eve Dönüş,Mavi Gözlü Dev,Beynelmilel,Zincirbozan vb...)bir hayli başarılı filmlerdi.Umarım bunun arkası da gelir.Hala bir Menderes hala bir Deniz Gezmiş filmlerimiz yok örneğin.-ki en önemlisi biz ülke olarak herzaman çalkantılı politik dönemler geçirmiş bir devletiz.Ama nedense yapımcılarımız gişe kaygıları yüzünden bu tarz filmlerden biraz uzak kalmayı tercih ediyorlar.Neyse Dünya Sinemasında da politik filmleriyle epeyce ses getiren başarılı yönetmenler var.Kadir Has üniversitesinin bu projesi bence çok güzel.Ne diyelim şimdiden hepsine başarılar...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir