11 Mart 2010 12:45

Sinemada Dördüncü Boyut: Koku

Türkiye'de bir ilk gerçekleşiyor! Fatih Akın imzalı Aşka Ruhunu Kat filminin 53. dakikası itibariyle salon kokulandırılacak!

Bu Cuma vizyona Fatih Akın imzalı yeni bir film giriyor: Aşka Ruhunu Kat(Soul Kitchen)Filmin 53. dakikası itibariyle mutfakta geçen sahnede yapılan tatlının içeriklerine uygun bir koku tasarlayan MG Gülçiçek firması, bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşıyor.Gelişmiş teknolojiyi kullanarak, filmin kokulandırılması için 3 ayrı esans tasarlandı. Çalışılan esansların, yapım ekibi ile birlikte sinema salonlarında denemesi yapılarak, içeriğinde beyaz çikolata, vanilya, rom ve portakal likörü aromalarını barındıran özel karışım seçildi. Bu muhteşem koku "Soul Kitchen" kokusu olarak adlandırıldı.Filmin galasında, Glokal firmasının ScentLinq tescilli markası altında, 8 ayrı salonda, 28 adet mikro difüzyon cihazları kullanılıyor. Sinema salonlarının klima sistemi içerisine yerleştirilen cihazlar, 53. dakikada tasarlanan "Soul Kitchen" kokusunu salona yayacaklar.
Yorumlar
  • Korku flimleri değilde recep ivedikte inşaallah kullanılmaz bu :D

  • Dahice. tebrik ediyorum. peki korku filmlerinde ne olacak. kan kokusu mu alıcaz :))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir