7 Mart 2016 09:08

Sinemada izlemeyeceğimiz 10 Marvel karakteri

Modok, Dr. Doom ve niceleri...

Yaklaşık 10 yıl önce Iron Man ile birlikte Marvel dünyası beyazperdeye taşınmaya başladı. O zamandan bu yana pek çok kahraman ve düşmanlarıyla iç içeyiz. Thor, Captain America, Spider Man gibi sevilen karakterler beyazperdeye defalarca taşınırken bazı karakterler var ki belki yayın hakları nedeniyle, belki sinemasal dünyaya çok yakışmayacağı ve ilgi çekmeyeceği düşünüldüğünden, belki bazısı sadece TV anlaşmalı olduğundan, sinemada göremeyeceğimiz aşikar.


Doctor Doom: Sinemasal dünyada görmeyi çok isteyeceğimiz kötü karakterlerden biri Doctor Doom fakat ne yazık ki o bir TV karakteri artık.


MODOK: Sadece öldürmek için tasarlanmış mekanik bir organizma olan MODOK çizildiği şekliyle sinemasal dünyaya adapte edilebilecek ve ciddiye alınabilecek bir karakter değil ne yazık ki.

Ms. Marvel (Kamala Khan): Marvel’ın popüler ve yeni karakterlerinden biri kendisi ama filmlerde onu görmek çok zor. Carol Danvers tarafından esinlenilmiş olması gereken bir karakter ve Danvers’i 2019’a kadar sinemada görmemiz imkansız. Ayrıca bu karakter Inhumans grubundan biri ve Inhumans’ın filmi de 2019’a kadar çekilemeyecek, TV hakları var. Kendisini TV’de izlememiz ise mümkün.
The Punisher: Üç kez sinemaya uyarlandı ve genelde beğenilmedi. En son Daredevil’in içinde Jon Bernthal tarafından canlandırıldı. Bundan sonra TV’de ya da Netflix’te göreceğiz gibi bu karakteri.

Deathlok: TV için çekilen Agents of S.H.I.E.L.D’da görülen karakterin en son sibernetik kısımları çıkartılmıştı. Onu beyazperdede göreceğimizi sanmıyoruz.

Silver Surfer: Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer adlı filmde, 2007’de izledik bu karakteri ama üzerine gidileceğini sanmıyoruz. Hikaye açısından da bir sıkışmışlık söz konusu.


Man-Thing:
Böyle bir tipi beyazperdeye adapte etmek hem zor hem de görsel açıdan yorucu. İyi fikir değil. Gerçi yapılmadı mı, yapıldı, 2005’te bu isimde bir film çekildi ve çok olumsuz yorumlar aldı. Maalesef hem yeterince popüler bir katakter değil hem de genç fanatik izleyiciler için fazlasıyla ürkünç.

Blade:
2004’de Blade: Trinity ile son buldu Blade’in beyazperde maceraları. Şiddet öğelerinin bol olması gerekiyor Blade için, tıpkı The Punisher gibi, adapte edilmesi zor bir karakter. Zaten TV serileri de hala var. Öyle kalacağa benzer.

Spider-Woman (Jessica Drew):Bildiğiniz gibi bu karakter, Spider-Man’in çakması değil. Güçleri oldukça farklı. Fakat yine de marka anlamında birbirinden ayrılmaları zor. Spider Man artık bir popüler kültür ikonu ve beklenen onların biraraya getirilmesi olur, her ne kadar kendisine ait olan hikaye yeterince ilgi çekici olsa da. Belki onu da TV’de görürüz.

The Watcher: Olan biteni izleyen ve Marvel karakterlerinden yardımlarını esirgemeyen The Watcher karakterinin haklarını Fox satın aldı. Dolayısıyla bu karakteri özleyenler, size TV’de iyi izlemeler.

MELİS ZARARSIZ

SÜPER GÜÇLERİ OLMAYAN EN GÜÇLÜ 10 SÜPER KAHRAMAN VE KÖTÜ


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir