19 Aralık 2007 10:16

Sinemada Psikoterapistler

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Panel: Sinemada Psikoterapistler ve Psikoterapi Etiği...

"Sinemada Psikoterapistler ve Psikoterapi Etiği" paneli 25 Aralık Salı 13:30-17:00 saatleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Amfisinde yapılacak."Panelin hedefi, sinemanın psikoterapistleri ve psikoterapiyi neden ve nasıl ele aldığını anlamaya çalışmaktır. Panelin ilk bölümünün hedefi popüler sinemanın psikoterapist rolleri ve psikoterapi modelleri ile ilgili çizdiği tabloyu ortaya koymaktır. Bu bölümde klinik psikoloji yüksek lisans öğrencileri 6 film örneğini tanıtacaklar, konu hakkındaki literatür bilgisi üzerinde duracaklar ve dinleyicilerden gelen soruları cevaplayacaklardır.2. bölümün hedefi, sinemanın psikoterapiyi veya herhangi bir konuyu belli kalıplarla ve tekniklerle işlemesinin ardındaki sebepleri tartışabilmektir. Bu bölümde sinema ve klinik psikoloji alanlarını temsil eden uzmanlar sinemanın psikoterapi ve terapist kavramını ele alış biçiminin arkasındaki muhtemel sebepler üzerinde fikir veya tecrübelerini anlatacaklar ve gelen sorulara cevap vereceklerdir."Konuya ilgi duyan okuyucularımıza Glen O. Gabbard ve Krin Gabbard imzalı "Psikiyatri ve Sinema" kitabını tavsiye ederiz.
Yorumlar
  • Sinema ve piskoloji ayrılmaz kavramlardır.İnsan üzerinde etkiye sahip olan beyaz perde ,filim sonunda sanki perdedeki olayı bi nebze hayatımıza yansıtılmış buluruz.Güzel bir konferans...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir