14 Haziran 2010 00:00

Sinemanın yeni sihirbazları!

Nicolas Cage, Monica Bellucci ve Alfred Molina'nın başrolünde oynadığı 'Sihirbazın Çırağı'ndan yeni karakter fotoğrafları yayınlandı.

Jon Turteltaub'un yönettiği 'The Sorcerer's Apprentice/ 'Sihirbazın Çırağı'nda, fizik dersinden geçmeye çalışan ve rüyalarının kızı Becky’den randevu koparmaya çalışan üniversite öğrencisi Dave'in hayatı, Balthazar Blake adında tuhaf biriyle tanışmasıyla aniden değişir.

Balthazar’ın günümüzde bir sihirbaz olduğu ortaya çıkar, aynı güce sahip hatta kendi gücünü aşan birini bulmak için uzun süredir arama yapmaktadır. Ancak kötü bir kişi olan ve uzun zamandır rakibi olan, Maxim Horvath, sadece Blake ve Dave’i değil tüm New York şehrini tehdit eder, bahtsız Dave gönülsüz de olsa Balthazar’ın koruması altına girer, Dave’e hızlı bir sihirbazlık sanatı ve bilimi eğitimi verir. Bu alışılmadık ortakların, Horvath ve karanlığın güçleri günümüz Manhattan’ını mahvetmeden önce birlikte durdurması gerekmektedir.

Dave'in "Sihirbazın Çırağı" olma aşamasında eğitimini tamamlamak, şehri kurtarmak ve kızın gönlünü fethetmek için tüm cesaretine ihtiyacı olacaktır.

Balthazar Blake ve Dave dışındaki diğer önemli karakterler şöyle:

SİHİRBAZ (VERONICA – MONICA BELLUCCI)

Veronica, Balthazar Blake tarafından sevilecek kadar talihli, Maxim Horvath tarafından sevilecek kadar da talihsiz büyücü kadın. “Balthazar ve Veronica, aşkları için her şeyi yapmaya hazır” diyor Bellucci. “İkisi aynı zamanda savaşçı. Onlar gibi Merlin’in öğrencisi olan Horvath da Veronica’ya âşık oluyor. Veronica, Balthazar yüzünden Horvath’ı reddediyor. Horvath da bu yüzden Morgana’yla iş birliği yaparak onlara ihanet ediyor. Bu; aşkın, kıskançlığın ve intikamın olduğu çok güzel ve çarpıcı bir hikâye.

KÖTÜ ADAM (HORVATH – ALFRED MOLINA)
Maxim HorwarthBalthazar Blake ve Veronica’yla birlikte, Merlin’in bir öğrencisi ve bin yıldan fazladır iyiliğin temsilcisidir. Ama onların Veronica’ya duydukları aşk, dostları ayırıyor ve Horvath Merlin’i öldüren ve minyonlarıyla dünyayı ele geçirmeyi isteyen kötü Morgana’nın müttefiki oluyor. O ve Balthazar asırlar boyu savaşmış, anlaşmazlıklarını günümüz New York’una getirmişlerdir. “ ‘Sihirbazın Çırağı’nda, Horvath’ın misyonu dünyaya hâkim olmak” diyor Molina. “Balthazar ve Horvath milyonlarca yıldır rekabet hâlinde. Balthazar, büyüleri Merlin standartlarına göre devam ettirerek, onu insanlığın yararına kullanıyor. Horvath, Morgan’ların lideri ve büyünün, insanları kontrol altına almak için kullanılması gerektiğini düşünen biri. İşte bu Nic Cage’in hayat verdiği “iyi” karakteriyle, benim canlandırdığım “kötü” karakter arasındaki mücadele.

Horvath çok zeki, neşeli, sevilen kötü adamlar geleneğinden gelen Edward’çı kötü adam; iyi giyimli, cezbedici ama ölümcül biri.

BÜYÜCÜ (SUN LOK – GREGORY WOO)
Sun Lok yaşı ileri ama daima genç kalan, Çinli bir büyücü ve Morgan’cıdır. Horvath tarafından Grimhold’dan serbest bırakılınca, Sun Lok, canlı bir festival sırasında ateş üfleyerek korku saçan bir ejderhayı hayata geçirerek Çin Mahallesi’ni kasıp kavuruyor. “Sun Lok binlerce yıl küçük bir kabın içinde yaşamış. Serbest kaldığındaysa öfke dolu” diyor Woo.

Filmle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız..

Fragmanı izlemek için tıklayınız..

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir