16 Ekim 2006 12:57

Sinematürk Dergisi

Türk sineması hakkında her şey onda!

Bir dönem Antrakt dergisinin üstlendiği misyonu şimdi yepyeni bir sinema dergisi üstlenmeye hazırlanıyor. Sinematürk, tamamen yerli sinema ortamını hedef alarak, akademik, teorik araştırmalara ve film eleştirilerine yer verecek.Burçak Evren'in yayın yönetmenliğini üstlendiği Sinematürk, her ayın on beşinde gazete bayileri ve kitapçılarda yerini alacak. Peki ilk sayıda neler var?Sinemamızın İlk Müslüman Türk Kadınları / Burçak Evren2006-2007 Yılının Türk Filmleri / Özgür Şeybenİpek Yolu Çocuğu / Ali SekmeçNeriman Köksal: İyinin ve Kötünün Ötesinde / Zeynep DadakTürk Sinemasında Kadınlık Sıkıntıları / Elif RefiğCahide ya da Yaşamın Sınırlandığı An / Berk BirinciBeyoğlu'nun Yitik Sinemaları / Ali AkanMakedonya Sineması'nın İlk Dönemlerine Kronolojik Bir Bakış ve Manaki Kardeşler / Özgür Şeyben
Yorumlar
  • sinema dergisi okumaya vakit yok yada alışkanlık edinmedim belki bana öyle gliyor.

  • sinema adına güzel bir haber ama nedense ben bulamadım dergiyi daha piyasaya çıkmadı mı yoksa

  • evet güzel bir haber..

  • Ben her ay ''Sinema'' dergisi alıyorum en sevdiğim özelliklerinden biri yanında efiş ve koleksiyon kartları vermesi peki bu dergide verecekmi acaba afiş falan çünkü afişler benim için çok önemli..

  • cok iyi olmus.artık zamanı gelmişti yani.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir