26 Ekim 2006 13:10

Sis ve Gece ve Yasalar

Ümit'in polisiye klasiği beyazperdede!

Yönetmen ve senaryo yazarı Turgut Yasalar, Ahmet Ümit uyarlaması Sis ve Gece'nin çekimlerine 6 Kasım'da başlıyor. Uğur Polat, Selma Ergeç, Ayten Uncuoğlu, Sara Meriç Cinbarcı, Ümit Çırak, Tardu Flordun, İlyas Salman, Oktay Kaynarca kitabın unutulmaz kahramanlarını canlandıracaklar.Filmde gizli servis elemanı Sedat, tuhaf bir şekilde kaybolan sevgilisi Mine'nin izini sürerken İstanbul'un labirenti andıran gizemli köşelerini keşfedecek.Atilla Dorsay'ın "Roman Polanski bu kitabı okusaydı mutlaka filme çekerdi" diye yazdığı polisiye klasiği, Yasalar öncülüğünde beyazperdede!
Yorumlar
  • ahmet ümitin kitapları mükemmel oyunculuk ve yönetim iyi olursa gerçekten güzel bir film olur.

  • işte buna çok sevindim,kesinlikle gideceğim filmlerden biri olacak. ahmet ümitin neredeyse bütün polisiyelerini okudum, "sis ve gece" de patasana dan sonra en sewdiğim,etkilendiğim olmuştu.. umarım kitabı kadra etkileyici olur ve hevesimiz kursağımızda kalmaz..

  • vallahi ahmet ümit okumam ama oyuncu kadrosunu iyi oluşturmuşlar başarılı olacağını düşünüyorum kitabıda almalıyım

  • ahmet ümit tartışmasız 4/4 lük bir yazar bu hikayeninde filme çekilmesi harika olmuş bir de patasanayı çok iyi bir yönetmen ve çok iyi bir parayı gözden çıkararak çekerlerse siz görün o zaman en tarihi aşk filmini okumayanlara tavsiye ederim, ne kaçırdığınızı bilmiyorsunuz!

  • nihayet..yani o kdar çok haber falan çıktıki artık uyarlansada kurtulsak dioduk:d

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir