3 Aralık 2004 17:55

Sis'in Sorumlusu Bulundu

Stigmata'nın yönetmeni Carpenter'a yetecek mi?

Korku sinemasının temel taşlarından John Carpenter'ın 1980 yapımı Sis (The Fog) filminin remake'inin yapılacağını duyuralı çok oldu. Ünlü yönetmenin fikre sıcak bakmamasına rağmen Revolution Stüdyoları tarafından ikna edildiğinden de bahsetmiştik. Stüdyo daha zor olanı da başardı ve Carpenter'a sonunda bir yönetmen beğendirebildi. Stigmata'dan tanıdığımız Rupert Wainwright, Sis'in yeni sahibi olmaya hazır.Carpenter daha önce remake'lerden hoşlanmadığını ama devrin yeniden çevrimler devri olduğunu belirtmişti. Ancak remake'e izin vermiş olmasına rağmen ''Bu filmi bir kere yaptım, bir daha asla yapmam'' diyen yönetmen senaryoya yardım etmeyi bile kabul etmedi. Kor'un senaristi Cooper Lane yeni Sis'le hala tek başına uğraşıyor.Carpenter'ın uzun zamandır ortak olduğu ve Sis'i de beraber yaptığı Debra Hill, Wainwright'ı yeni Sis'in yönetmeni ilan ederken remake'le ilgili görüşlerini de açıkladı. ''Cooper'ın 1980'de bizim yazdığımız senaryodan çok fazla sapmayacağına inanıyoruz. Ama artık özel efektler var bizden şanslılar. Bizim hayal meyal yaratabildiğimiz denizcileri onlar gerçekten canlandırabilecek. Herhalde bunun dışında senaryoda ciddi bir değişiklik olmaz. Wainwright da beğendiğimiz bir yönetmen ve gelişen teknolojiyi Sis'e başarılı bir şekilde uyarlayacağını düşünüyoruz''. Yönetmen konusunda geç karar verilmiş olması, Sis için daha önce ilan edilen Şubat tarihini de bir ay ileri attı yani çekimler Martta başlıyor. Türün hayranları yeni Sis'i bir ay daha fazla merak etmek zorunda.
Yorumlar
  • Bu nasıul bir filmdi acaba...Carpenter gibi korku/gerlim sinaması ustasının The THING gibi bir şaheserini tanıyoruz 1982 yılında çakilimiş, pek efektlerden olmamasına rağmen ürkütücü gerilimli bir filmdi...Bu adamın filmleri gerçekten çok güzel oluyor işini iyi biliyor ve umarım The THING 2 yide çeker ne demiş; "zamanımız devam filmlerinin zamanı"...

  • Sis teki korsanlara eğer Karayip korsanlarının özel efektlerini uygukarlarsa süper ve çok korkutucu olur....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir