29 Aralık 2006 10:09

SİYAD ADAYLARI!

Türk sinemasında 2006 yılının en iyileri...

Geleneksel SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) 39. Türk Sineması Ödülleri 2006 için ilk büyük adım atıldı. 22 ocak 2007 pazartesi günü Taksim Atatürk Kültür Merkezi büyük salonda yapılacak olan ödül töreninde, Türk sinemasının 2006 ürünleri ödüllendirilecek ve 11 ayrı dalda dağıtılacak! Gecede Türk sinemasının unutulmaz kadın oyuncularından Ayşen Gruda, beyazperdenin en etkileyici jönlerinden Tarık Akan, Türk sinemasının en önemli filmlerine imza atmış usta yönetmen Zeki Ökten, kamerası, görüntü yönetimi ile sinema sanatına eşsiz katkılarda bulunan Çetin Tunca birer onur ödülü ve Türk sinema tarihini usta kalemiyle belgelendiren sinema yazarı, arşivist Burçak Evren SİYAD'ın Tuncan Okan adına verdiği bir emek ödülü alacak. Ödül dağıtılacak on bir ana dalın dışında umut veren genç oyuncu da SİYAD gecesinde açıklanacak. Mazhar Alanson'un şarkılarıyla renk katacağı gece DIGITURK tarafından TürkMax adlı kanaldan canlı olarak yayımlanacak. İşte adaylar:En İyi FilmBeş VakitCenneti BeklerkenKaderKorkuyorum AnneTakvaEn İyi YönetmenNuri Bilge Ceylan (İklimler)Zeki Demirkubuz (Kader) Reha Erdem (Beş Vakit)Reha Erdem (Korkuyorum Anne)Derviş Zaim (Cenneti Beklerken)Mahmut Tali Öngeren-En İyi SenaryoÖnder Çakar (Takva)Zeki Demirkubuz (Kader)Reha Erdem (Beş Vakit) Nilüfer Güngörmüş Reha Erdem (Korkuyorum Anne)Derviş Zaim (Cenneti Beklerken)En İyi Erkek Oyuncu Ufuk Bayraktar (Kader)Haluk Bilginer (Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?) Erkan Can (Takva)Ali Düşenkalkar (Korkuyorum Anne)Cem Yılmaz (Hokkabaz)Cahide Sonku-En İyi Kadın Oyuncu Vildan Atasever (Kader)Ebru Ceylan (İklimler)Demet Evgar (Beyza'nın Kadınları)Başak Köklükaya (Küçük Kıyamet)Işıl Yücesoy (Korkuyorum Anne)En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu İlker Aksum (Küçük Kıyamet)Mazhar Alanson (Hokkabaz)Civan Canova (Eve Dönüş)Meray Ülgen (Takva)Bülent Emin Yarar (Beş Vakit)En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Şenay Gürler (Korkuyorum Anne)Nazan Kesal (İklimler)Ezgi Mola (Hayatımın Kadınısın)Melisa Sözen (Cenneti Beklerken)Müge Ulusoy (Kader)En iyi Görüntü Yönetmeni Florent Herry (Beş Vakit)Hayk Kirakosyan (Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?)Mustafa Kuşçu (Cenneti Beklerken)Gökhan Tiryaki (İklimler)Soykut Turan (Takva)En İyi Sanat Yönetmeni Naz Erayda Hakan Yarkın (Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?)Yaşar Kartoğlu (Hokkabaz)Elif Taşçıoğlu Serdar Yılmaz (Cenneti Beklerken)Erol Taştan (Takva)Mehtap Ün Kanıbelli (Korkuyorum Anne)En İyi Kurgu Andrew Bird Niko (Takva)Zeki Demirkubuz (Kader)Reha Erdem (Beş Vakit)Nathalie Le Guay Reha Erdem (Korkuyorum Anne)Ulaş Cihan Şimşek (Cenneti Beklerken)En İyi Müzik Kevin Moore (Küçük Kıyamet)Ender Akay (Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?)Gökçe Akçelik (Takva)Rahman Altın (Cenneti Beklerken)Baba Zula (Dondurmam Gaymak)
Yorumlar
  • Benim ödüllerim bu yönde;Film KaderYönetmen Zeki Demirkubuz.Senaryo Takva (kesinlikle)Erkek Ufuk Bayraktar (Kesinlikleverilmeli)Kadın Vildan Atasever (Kesinlikle verilmeli)Yardımcı Erkek Mazhar AlansonYardımcı Kadın Nazan KesalGörüntü Soykut TuranSanat Erol Taştan Kurgu Korkuyorum Anne

  • Açıkçası en çok sevindiğim şey En iyi Yabancı Fil ödülünün Caché'ye verilecek olması. Son zamanlarda izlediğim en iyi avrupa filmi...

  • en iyi film adaylarına bakıldığında sadece takva'nın 200 bin gişe yaptığını görüyoruz onun dışındaki diğer filmler en fazla 20 bin kişi izlemişler. Bu sefer halkın dediği olmayacak gini. Bence sınav da aday olmalıydı en azından kurgu'ya. Ama bu adaylar içinde favorilerim:film: kaderyönetmen: zeki demirkubuzerkek: Ali Düşenkalkar'ın almasını isityorum ama Erkan Can alacak !!!kadın: Demet Evgar ya da Işıl Yücesoyyard. erkek: Civan Canova alır kesin !yard. kadın: Nazan Kesal almalıgörüntü: Gökhan Tiryaki (İklimler)sanat yönetmeni: Naz Erayda Hakan Yarkın (Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?)kurgu: Nathalie Le Guay Reha Erdem (Korkuyorum Anne)müzik: Rahman Altın (Cenneti Beklerken)

  • sınav gibi bir filmin aday gösterilmemesi çok enteresan. ilk aşk da aday olabilirdi oyuncu kategorilerinde. kurtlar vadisi en iyi görüntü ve müzik dallarında aday olmalıydı. gen müzik dallarında aday olmalıydı takva yerine. çünkü takvadaki müzikler gürültüden başka bir şey değildi. ayrıca mazhar alanson'un aday gösterilmesi çok yanlış. çok çok kötüydü filmde. ışıl yücesoy kadın yokluğundan aday olmuş çünkü rolü çok çok kısa en iyi yard. kadın kategorisinde olmalıydı. ayrıca hemen hemen aynı jüri üyelerinin oscar aday adayımız olarak belirlediği dondurmam gaymak'ın müzikleri dışında hiç bir kategoride aday gösterilmesi çok komik. İşte bu jürilere ve eleştirmenlere inanıyoruz maalesef.

  • İklimler,Beş Vakit,Kader,Takva...Zor bir seçim olacak.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir