3 Haziran 2013 00:00

SİYAD: "Çok sevdiğimiz bir filmin içindeyiz"

SİYAD, Taksim Gezi Parkı için düzenlenen eylemlerle ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), Taksim Gezi Parkı için düzenlenen eylemlerle ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.


GÜN GÜN GEZİ PARKI EYLEMİ


SİYAD açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Sinema Yazarları Derneği olarak, Emek Sineması mücadelesiyle başlayan, Gezi Parkı direnişiyle tüm Türkiye’de ve tüm dünyada yankılanan bir toplumsal harekete dönüşen sürecin içinde yer alıyor, sonuna kadar destekliyoruz. Yönetmeninden oyuncusuna, set emekçisinden senaryo yazarına tüm sinema ve sanat dünyamızla aynı duyarlığı, aynı tavrı, aynı kararlılığı paylaşıyoruz. Sinemasına, tiyatrosuna, kültürüne, tarihine, parkına, doğasına, kentine, ülkesine, yaşam biçimine ve geleceğine sahip çıkan her kesimden milyonlarca insanla aynı tepkiyi, aynı duyguyu taşıyor; gelişmeleri aktarmayan, çarpıtan, sansürleyen büyük sermaye medyasını protesto ediyoruz.

Hükümete sesleniyoruz… Ülkemizdeki kültürel mekanlar ile yaşam alanlarının sermayeye peşkeş çekilmesine karşı çıkanların ve artık siyasi talepler ileri süren tüm bir halkın haklı, meşru, barışçıl protestosunun polis şiddetiyle, bibergazı ve tazyikli suyla bastırılamayacağı iyi anlaşılmalıdır. Bu kesin gerçeği, hiçbir şeyden değilse bile sinema tarihinden, seyrettiğimiz filmlerden çok iyi biliyoruz. Biz sinema yazarları, çok sevdiğimiz ve görkemli bir filmin içinde bulunduğumuzun bilincindeyiz."


Haber Etiketleri: Taksim Gezi Parkı canlı yayın, Gezi Parkı canlı yayın, Taksim Gezi Parkı, Taksim Gezi Parkı haberleri, Gezi Parkı, Taksim Gezi Parkı olayları,taksim gezi parkı projesi, taksim gezi parkı beyoğlu, taksim gezi parkı harita, taksim gezi parkı nerede, taksim gezi parkı kışla, taksim gezi, parkı cafe, taksim gezi parkı özellikleri, taksim gezi parkı tarihi, taksim gezi parkı olayları, taksim gezi parkı eylemi,taksim gezi parkı canlı yayın , taksim gezi parkı canlı , taksim gezi parkı olayları, taksim yürüyüşü, taksim olayları, taksim gezi parkı olayları.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek

   Türk edebiyatının kilometre taşı olarak gösterilen yazar Yaşar Kemal, vefatının 4. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

  • Sinema tarihinin en seksi karakterleri Sinema tarihinin en seksi karakterleri

   İngiliz sinema portalı Chili’nin katılımcılarına sorarak hazırladığı ve binlerce sinemaseverin tercihlerine dayanılarak oluşturulan “Sinema tarihinin en seksi kadın ve erkek karakterleri” sıralaması yayımlandı.

  • Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser

   Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın başrolünü Öykü Çelik, Kemal Uçar ve Ali Gürer ile paylaştığı Kapan filminin ilk teaserı yayınlandı. Filmin sosyal medya hesaplarından yayınlanan teaser merak uyandırdı.

  • Aquaman 'milyar dolar' kulübünde Aquaman 'milyar dolar' kulübünde

   DC Comics'in son süper kahraman filmi Aquaman, Aralık ayında gösterime girdikten sonra geçtiğimiz hafta dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatı yaptı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir